Letisko Košice na mape elektromobility

| Mesto Košice | 7. 9. 2015

Na letisku Košice je od 26. augusta v prevádzke verejne dostupná nabíjacia stanica pre elektromobily. Jej inštalácia bola financovaná letiskom Košice, za významnej spolupráce Východoslovenskej energetiky, a.s. (VSE).

Národná mapa e-mobility www.kdenabijat.sk sa tak na východe Slovenska opäť zahusťuje. Popri verejne dostupných nabíjačkách od VSE v Košiciach, Poprade, Prešove, Štóse, Moldave nad Bodvou a Levoči vedia fanúšikovia elektropohonu dobiť svoje vozidlá aj v nabíjačkách iných prevádzkovateľov v Trebišove, Prešove a ďalších mestách.

Okrem toho prichádza letisko Košice s ďalšou aktivitou podporujúcou e-mobilitu: všetky elektromobily môžu odteraz na parkovisku P1 (to isté parkovisko pred terminálom, na ktorom je umiestnená aj nabíjacia stanica) parkovať úplne bezplatne.

NabijaciaStanicaLetisko14

Ako povedal výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska Karl Dandler, inštaláciou nabíjacej stanice a zavedením bezplatného parkovania pre elektromobily pokračujú v napĺňaní projektu „Zelené letisko” (Green Airport). Tento projekt odštartovali ešte v lete roku 2013 inštaláciou 638 fotovoltických panelov na strechu terminálu, hangáru a technickej budovy. Jeho ďalšou fázou je obstaranie elektrobicyklov, ktoré budú zamestnancom letiska uľahčovať pohyb medzi jednotlivými prevádzkovými priestormi a plochami.

„Vítame, že sa letisko Košice pripojilo k spoločnej aktivite VSE a mesta Košice smerujúcej k významnej podpore e-mobility v našom meste. Otvorenie nabíjacej stanice a spustenie bezplatného parkovanie pre elektromobily je jasným dôkazom toho, že aj kolegovia na letisku zmýšľajú ekologicky a že im nie je budúcnosť nášho mesta ľahostajná. Na tento krok by sme chceli nadviazať tým, že v priebehu budúceho roka spustíme bezplatné parkovanie pre elektromobily v rámci celého mesta,” dodal primátor Richard Raši.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

NabijaciaStanicaLetisko8

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Letisko Košice na mape elektromobility

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems