Láska, funk a „džem“

| Reportáž | 20. 9. 2015

„Myslím, že môže byť…“ začal Čeky spievať na záhradnom pódiu Pubu u Kohúta a stopäťdesiatčlenný dav oduševnene spieval s ním. O niekoľko minút neskôr sa príjemný pop transformoval na ľahký funky džez sprevádzaný saxofónom Ivana Véreša. Rytmus určovali paličky Martina Valihoru i gitara Henryho Tótha. Neskôr prišla k mikrofónu Nataša Džunková, na tympan zahral Peter Tomko a hoci im už všetkým bolo tesno, zmestil sa ešte i folkový spevák Roman Vitkovský.

Tradičný košický koncert Marián Čekovský a hostia bol 1. septembra beznádejne vypredaný. V publiku sedeli starší i mladší a všetci sa svorne smiali na Čekyho vtipoch, beatboxe i prerábkach známych pesničiek. „Chcem povedať iba toľko, že vždy som mal rád Košice, lebo ľudia sú tu funky,“ vyhlásil verejne Ivan Véreš, čistiac si svoj saxofón. Natešený dav jeho slová potvrdzoval celý večer. Spieval spolu s Natašou, dupkal podľa Petra a azda najhlasnejšiu poctu vzdal Romanovi a jeho verzii známej country skladby Rolling down the river i Aviciho hitu Wake me up. „S Mariánom sa poznáme vyše dvadsať rokov a spája nás dlhá hudobná história. Vždy, keď má čas, rád si u nás zahraje aj so svojou kapelou. A my sme zasa radi, že môžeme Košičanom ponúknuť dávku poriadneho džemu,“ spokojne skonštatoval šéf pubu, gitarista Tomi Okres. Džemovalo sa do 21:53 hod. a potom Čeky zahlásil, že sa bojí policajtov, a preto sa lúči. „Máte ešte 7 minút!“ ozvalo sa z publika. „Tak vypime!“ odpovedal Čeky. Ale radšej zahrali. Rozlúčkovú džemovačku. Košičanom v nej predali nevšedný odkaz: „Zabíjaj láskou rakovinu!“ Marián sa so svojimi hosťami do Pubu u Kohúta ešte určite vráti. Aby ste vedeli kedy, sledujte www.pubukohuta.sk.

Veronika Samková
Foto: Martin Čuchta

Čeky 2
Čeky 3
Čeky 5
Čeky 4 A

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Láska, funk a „džem“

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems