Košické slávnosti vína 2015

| Mesto Košice, Pozvánky | 7. 9. 2015

10. – 12. SEPTEMBER 2015 / AREÁL KATOVEJ BAŠTY / DOLNÁ BRÁNA / Vinárska udalosť roka v Košiciach – stretnite sa priateľmi pri pohári toho najlepšieho vína!

Jedinečná atmosféra, výborné domáce i zahraničné vína, chutné špeciality či lákavý program. Košice sa už po deviaty rok stanú centrom vinárov a milovníkov vína. Od 10. do 12. septembra sa atmosférou nasiaknutý areál Katovej bašty, známy tiež ako Rodošto, a čarovná Dolná brána naplnia tými najlepšími vínami a vinármi. Príďte a zažite spolu s nami Košice, ochutené tými najlepšími vínami!

Košice sú mestom, kde sa snúbi tradičné s moderným. Návštevníci si tak počas slávností vína budú môcť užiť vystúpenia rôznych zaujímavých hudobných interpretov, príchod vinného deputátu a komentované ukážky lisovania hroznového muštu. Tradičné, ale aj moderné technológie pri výrobe vína odprezentujú vo svojej produkcii samotní vinári, ktorí prinesú do Košíc špičkové slovenské aj zahraničné vína. V rámci Košických slávnosti vína si mesto pripomína vinárske tradície regiónu a vlastníctvo viníc v tokajskom regióne – v maďarskej tokajskej dedinke Abaújszántó. Na slávnostiach budete mať jedinečnú možnosť ochutnať vína a stretnúť sa s osobnosťami vinárstiev z Maďarska, Slovinska či domácu vinársku špičku. Spojenie slávností vína s degustáciami, čo budú tento rok prebiehať v partnerských vinotékach riadenýcg samotnými vinármi či renomovanými enológmi a someliérmi, sú na Slovensku stále raritou.

KSV_851x315px

Festivalové lokality

Areál Katovej baštya podzemný komplex archeologického múzea Dolná brána budú počas troch festivalových dni vinárskymi centrami mesta. V oboch lokalitách návštevníci ochutnajú znamenité slovenské a svetové vína z rôznych vinárskych oblastí. Podmanivá atmosféra areálu Katovej bašty, patriacemu Východoslovenskému múzeu v Košiciach, bude doplnená príjemným hudobným, ale aj odborným programom. Areál bude počas trvania festivalu zastrešený, takže v prípade nepriaznivého počasia o pohodlné a družné hodovanie nebude núdza.

Dolná brána zaujme návštevníkov nielen v podzemí, ale i na pódiu nad vinárskym mestečkom, a zaručí tak pulzujúce ovzdušie počas celého festivalového diania. Archeologický komplex múzea sa stane domovom pre ochutnávky vína, kvalitných syrov a jedla, kde sa okrem vinárstiev budú prezentovať aj vybrané reštaurácie svojimi vychýrenými delikatesami vhodnými k vínu.

Otváracie hodiny oboch lokalít:

• Štvrtok 10. 9. 16:00 – 22:00 hod.
• 
Piatok 11. 9. 16:00 – 22:00 hod.
• 
Sobota 12. 9. 14:00 – 22:00 hod.

Program a viac informácií nájdete na www.visitkosice.eu.

Informovalo Mesto Košice

KSV

KSV 6

KSV 5

KSV 4

KSV 1

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košické slávnosti vína 2015

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems