Košické Divadlo NA PERÓNE otvára divadelnú sezónu premiérou autorskej inscenácie BÚVAJ! “… o období, ktoré príde, keď my tu už nebudeme…”

| Pozvánky, Tlačové centrum | 8. 9. 2015

NA PERÓNE oslávi zahájenie desiatej sezóny otvorením stálej scény v Tabačke Kulturfabrik premiérou novej autorskej inscenácie, ktorá sa zaoberá témou staroby.

Je staroba atribútom času alebo synonymom senility? Autorské divadlo NA PERÓNE vystavalo na základe skutočných, zatiaľ žijúcich, výpovedí klientov zariadenia pre seniorov koláž smutno-smiešnych výjavov zo života. Kto vlastne sú tí starí ľudia?Zdramatizovaná mozaika autentických výpovedí je vešteckou guľou do vráskavého sveta plného vyblednutých spomienok, drobných životných útrap, sklamaní, štastia, chtíču, moču, múdrosti a malých milých nedorozumení. Inscenácia sa pre veľký záujem predstaví v troch premiérach: 19.9. a 20.9. v Košiciach v Tabačke Kulturfabrik a 24.9. v Bratislave v a4-priestor súčasnej kultúry.

buvajTermíny predstavení:

19.9. o 19:00 Tabačka Kulturfabrik, vstupné 8,- eur / 6,- eur študenti (19.9. je v cene každej vstupenky zahrnutý vstup na slávnostnú recepciu s pohostením)

20.9. o 19:00 TabačkaKulturfabrik, vstupné 6,- eur / 4,- eur študenti
24.9. o 19:00 v A4 – priestor súčasnej kultúry,

vstupné 8,- eur / 6,- eur študenti

O predstavení

autor: NA PERÓNE, Ján Luterán
účinkujú: , Peter Kočiš, Zuzana Psotková, Jana Wernerová, Michaela Domovcová a.h.
réžia: NA PERÓNE
odborný konzultant: Petra Labudíková
choreografia: Anna Till /GER/
scénografia: Zuzana Formánková
hudba: Miro Tóth
zvuk a animácie: Palko Matia
grafika plagátu a buletinu: 436

NA PERÓNE je kolektívom hercov, ktorí majú pri tvorbe inscenácií rovnocenné postavenie s režisérom a ďalšími prizvanými tvorcami. Tvorivý tým sa pri každej inscenácií divadla mení a v predstaveniach kladie rovnaký dôraz na pohyb a text. Motívom vzniku inscenácií je potreba súboru reagovať na citlivé témy, vyjadriť svoj názor/pocit. Provokatívnym spracovaním tém NA PERÓNE búra bariéru medzi javiskom a hľadiskom – divák si nikdy nie je istý či je divákom alebo hercom. Web: http://www.naperone.sk/FB: https://www.facebook.com/divadlo.perone?fref=ts


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košické Divadlo NA PERÓNE otvára divadelnú sezónu premiérou autorskej inscenácie BÚVAJ! “… o období, ktoré príde, keď my tu už nebudeme…”

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems