Komunitná záhrada oslavuje 2. narodeniny vo veľkom štýle

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 7. 9. 2015

Život na sídlisku je ukrátený o mnohé vymoženosti, ktoré sú na dedine samozrejmosťou. Pestovanie vlastnej zeleniny, ovocia či byliniek je jednou z nich. Komunitná záhrada (KZ) vo Výmenníku Wuppertálska sa snaží tento nedostatokriešiť a úspešne sa jej to darí už druhý rok. Oslávte jej narodeniny a kúpte si poctivo pestované plodiny na farmárskom trhu 12. septembra o 14:00 hod.

Komunitná záhrada na sídlisku KVP je miesto, kde sa okrem zeleniny, okrasných kvetov a byliniek pestujú nové priateľstvá a budujú lepšie susedské vzťahy. Príďte sa o tom presvedčiť a spoločne so svojimi susedmi po roku zažiť jej bohatý narodeninový program. Jeho úvodnú časť tvorí výstava herbára Dulenka a prezentácia projektu Herbár. Počas prvej polovice dostanú priestor najmä členovia organizácií, ktorých nové projekty od septembra oživia portfólio aktivít KZ. Umiestnenie unikátnej hniezdnej steny, vďaka ktorej získajú sťahovavé vtáky náhradný domov, patrí medzi ne. V druhej časti vrátane otvorenia už tradičného farmárskeho trhu si môžete vyskúšať svoju zručnosť pri výrobe prírodnej sviečky. Súčasťou programu bude tiež vyhlásenie víťaza najkrajšieho balkónu sídliska KVP za uplynulý rok. V závere sa z úst Róberta Gregoreka z Botanickej záhrady UPJŠ dozviete, čím všetkým je KZ KVP výnimočná. Prestávku medzi podujatiami vyplní hudobné duo bratov Demeterovcov.

Kompletný harmonogram narodeninového programu nájdete na www.spots.sk.

Erik Oravec
Foto: archív SPOTs

IMG_5109

IMG_5156

IMG_5107

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Komunitná záhrada oslavuje 2. narodeniny vo veľkom štýle

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems