Deti precestujú svet a namaľujú očný klam

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky, Rozhovory | 7. 9. 2015

Od septembra sa rozbehli detské kreatívne workshopy v Kasárňach/Kulturparku. Fashion KidLaby sú venované móde a všetkému, čo s ňou súvisí. Výtvarný ateliér DVA prevedie záujemcov svetom vizuálneho umenia a novinka Music KidLab ich vezme do krajiny plnej hudby. Viac prezradila produkčná K13 Tatiana Kozejová.

Témou septembrových Fashion KidLabov bude perforácia. Čo si pre deti pripravil DVA a Music KidLab?

Počas hudobného workshopu je pre deti nachystaný program Oživené rozprávky, v ktorom ich zapojíme do rozprávania príbehov cez dotváranie zvukov etno nástrojmi (chrastidlá, paličky, dažďová palica, triangel). Pôjde o rozprávky Pavla Dobšinského a neskôr o príbehy o ceste okolo sveta. Ďalšou veľkou témou budú potulky, kde objavíme rytmus Afriky, Arabských krajín, Južnej Ameriky či Austrálie. DVA si pripravil témy ako Mondrianov svet s páskovacou technikou, tvorbu netradičnej grafiky v štýle popkultúry, expresionizmus, očné klamy, abstraktné umenie so zostavami škvŕn, plôch a čiar či Mattisove tvary.

Je možné, aby deti navštevovali všetky workshopy naraz?

Áno, pretože módny sa bude konať každý utorok a štvrtok od 16:30 do 18:30 hod. V rovnakom čase sa v stredu uskutoční Music Lab. Výtvarný ateliér pre školy sme naplánovali na stredajšie dopoludnie od 9:00 do 11:00 hod. Tieto workshopy nájdu deti v areáli Kasární/Kulturpark v budove Bravo a v pavilóne Foxtrot. Vhodné sú od 4 rokov. Navyše ponúkame každú nedeľu od 15:30 do 17:30 hod. v Kunsthalle aj výtvarný program DVA určený pre rodičov s deťmi.

Môžu dielne plnohodnotne nahradiť školský krúžok?

Áno, môžu. Stačí, ak nás budú rodičia kontaktovať na tatiana.kozejová@k13.sk alebo prídu osobne do infocentra Delta, kde si môžu zakúpiť výhodnú permanentku na celý školský rok. Pri jednorázovej účasti je vstup pre dieťa na jeden workshop 1 €. Prihlásiť sa môžu priamo cez internet na stránke www.k13.sk v záložke lístky, alebo osobne v našom infocentre.

Ďakujem za rozhovor.

Veronika Samková

10676354_713037222162291_5759905128543635488_n

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Deti precestujú svet a namaľujú očný klam

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems