Báthoryčka v Štátnej filharmónii Košice

| Hudba, Pozvánky | 7. 9. 2015

Štátna filharmónia Košice (ŠfK) pred otvorením novej koncertnej sezóny ponúka Košičanom lákavú ponuku mimoriadneho koncertu. Projekt s názvom BATHORY nadväzuje na populárne koncerty filmovej hudby, ktoré v minulých sezónach prekonali všetky očakávania. Melódie z filmov Perinbaba, Tisíročná včela, Bathory či Kytice zaznejú 24. septembra v Dome umenia.

Filharmónia tentoraz priaznivcom tohto žánru prináša originálne prepojenie slovenskej kinematografie, ktorú tvorí výber filmov z produkcie Jakubisko Film. Pod taktovkou charizmatického Leoša Svárovského zaznejú aj melódie z obľúbených snímok Perinbaba a Tisícročná včela. Autorom hudby k týmto filmom je nezabudnuteľný Petr Hapka, autor slávnych hitov Hany Hegerovej, Lucie Bílej a iných, ale aj skvelý skladateľ filmovej hudby. Vrcholom večera bude premiérové koncertné uvedenie hudby z filmu Bathory v Európe, a to za osobnej účasti režiséra Juraja Jakubiska. Medzinárodný koprodukčný film vzbudil množstvo polemík a diskusií a svojho času lámal rekordy v návštevnosti slovenských kín. Hudbu k príbehu o kontroverznej čachtickej pani skomponoval hudobný skladateľ Jan Jirásek. Z jeho tvorby zaznie aj hudba k filmu Kytice, ocenená Českým levom (2001). Jan Jirásek bude ďalším hosťom tohto nezabudnuteľného večera.

Mariana Lechmanová

bathory

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Báthoryčka v Štátnej filharmónii Košice

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems