Ako sa točí koleso

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 7. 9. 2015

Ak vás zaujíma technika a máte chuť dozvedieť sa o jednom z najdôležitejších vynálezov v histórii, navštívte výstavu Kolesosvet. Interaktívne podujatie s podtitulom Či sú veľké a či malé, kolesá sa točia stále sprístupnili 3. septembra v Kasárňach/Kulturparku.

 Kolesosvet ponúka deťom ale i dospelým možnosť nazrieť do sveta kolies. Autori si pre návštevníkov pripravili veľa zábavných hier a informácií. Zistíte, prečo sú kolesá nevyhnutnou súčasťou každodenného života, zahráte sa v kolesodielni, roztočíte kolesokolotoč alebo navštívite kolesokrajinu. „Tá naša výstava pomáha rozšíriť obzory a predstavu návštevníkov o tom, kde všade sa nachádza koleso,“ hovorí Barbora Peuch, jedna z autoriek výstavy.

Druhá časť výstavy, pomenovaná autosvet, je zameraná na auto. V autokine pocestujete do minulosti a zistíte, ako vznikali prvé automobily a v autodielni si vyskúšate opravu súčiastok či výmenu kolesa. A ak sa chcete dozvedieť, ako môže byť auto priateľské k prírode a zároveň slúžiťľuďom, pozrite si interaktívnu výzvu ekoauto. Pre deti je pripravené aj dopravné ihrisko. „Výstava je výtvarne príťažlivá, pre detského diváka atraktívna, ale zároveň hranou formou deti učí a informuje. Všetky objekty sú interaktívne, najmenší návštevníci sa môžu kreatívne zapojiť a podľa vlastnej chuti a nálady objekty pretvárať,“ dodáva Barbora Peuch.

Súčasťou podujatia sú infokolesá, na ktorých sa dočítate rôzne zaujímavé fakty z histórie kolies. Výstavu navštívite do 31. decembra od utorka do nedele počas otváracích hodín od 11:00 do 18:00 hod. v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku.

Klára Hrenykóová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ako sa točí koleso

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems