Vyrobte si havajský veniec na letnú párty

| DIY | 9. 8. 2015

Kvetové vence sa hodia na viacero druhov párty – letnú, plážovú, havajskú. Tematické večierky pritom nemusia prebiehať len počas horúcich dní. Spomienka na leto padne vhod v ktoromkoľvek ročnom období. Hlavným doplnkom k ľahkému plážovému oblečeniu by mal byť práve spomínaný veniec z kvetov. Vyrobte si s nami svoj vlastný, deti vám isto rady pomôžu.

ananas

Potrebujeme: Krepový papier v rôznych svetlých farbách, neónové alebo priesvitné slamky, hrubú niť, nožnice, ihlu s veľkým okom.

potrebujeme

Postup:

1. Slamky nastriháme na približne 3 cm.

slamky

2. Z krepového papiera vystrihneme kvietky. Papier je tenký, preto môžeme ľahko vystrihnúť naraz viac kusov. Jednoduchšia verzia – asi 5 cm veľké štvorce nastriháme po okrajoch.

kvietky

3. Hrubú niť nastriháme na minimálne 50 cm.

4. Striedavo navliekame na niť raz krepový papier, raz slamku. Pomôžeme si ihlou s veľkým okom. Ak ju nemáme, do stredu papierových kvetov urobíme hrotom nožníc malú dierku.

5. Na záver oba konce venca zauzlíme. Bohatší veniec docielime tak, že naraz navlečieme viac kusov papierových kvietkov.

 veniec

Tip: Na vence vyberáme svetlé odtiene krepového papiera z praktického dôvodu. Papier totiž po namočení môže farbiť. Je dobré si ho preto dopredu otestovať. Profesionálnejšie vence vytvoríme, ak použijeme hodvábny papier alebo tenkú ľahkú látku, ako mušelín a šifón.

Pripravilo: oslavuj

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vyrobte si havajský veniec na letnú párty

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems