V piatich kultúrnych zariadeniach v kraji sa začali rekonštrukcie

| Košický samosprávny kraj | 23. 8. 2015

Košický samosprávny kraj začal päť investičných projektov vo svojich kultúrnych zariadeniach, na ktoré získal prostriedky z Regionálneho operačného programu (ROP). Náklady presiahnu deväť miliónov eur, regionálna samospráva sa na nich podieľa piatimi percentami.

Prvé stavenisko v rámci projektu obnovy národnej kultúrnej pamiatky Kaštieľ v Trebišove prevzal zhotoviteľ, akciová spoločnosť PehAES, v polovici júla. Ďalšími zhotoviteľmi sú v prípade Baníckeho múzea v Rožňave združenie SMS KAPA Sentinel: STAVBY MOSTOV SLOVAKIA a.s.; v prípade Zemplínskeho múzea v Michalovciach akciová spoločnosť EURO-BUILDING; pri rekonštrukcii astronomického areálu v Moussonovom dome a parku v Michalovciach je to akciová spoločnosť DÚHA a v projekte rekonštrukcie a modernizácie Provinčného domu v Spišskej Novej Vsi skupina dodávateľov I.K.M. REALITY – STAVING Banská Bystrica.

„Realizácia projektov musí byť ukončená do konca roku 2015. S prácami sa mohlo začať až po ukončení procesu verejného obstarávania a jeho následnej kontrole. Tento administratívny proces sa predĺžil a KSK ho nemohol ovplyvniť. Postup prác budeme veľmi pozorne sledovať a ak vzniknú problémy, budeme ich operatívne riešiť,“ povedal riaditeľ Úradu KSK Ondrej Bernát. Vo všetkých piatich prípadoch ide o pamiatkovo chránené historické objekty. Rekonštrukcie sa budú týkať riešenia havarijných stavov, základného vybavenie, infraštruktúry, rozvodov, okien, dverí, podláh aj exteriérov.

ZB

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: V piatich kultúrnych zariadeniach v kraji sa začali rekonštrukcie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems