Tri výzvy Creative Industry

| Pozvánky | 23. 8. 2015

Organizácia Košice 2013 otvára ďalšie grantové a pobytové výzvy. Kreatívcom ponúka možnosť zúčastniť sa konferencií a workshopov v zahraničí, spolupracovať s freelancermi v kreatívnom inkubátore v Lodži alebo stráviť mesiac v laboratóriách Poligon creative centra v Ľubľane.

Vďaka programu BRIDGE môžu organizácie a jednotlivci požiadať o podporu zahraničnej cesty na konferenciu, workshop, prezentáciu či prednášku v hodnote 250 €, 500 € a 750 €. Musia však vopred vedieť, na akú udalosť by chceli vycestovať, prečo a aký im to prinesie úžitok. Žiadosť o grant je možné vyplniť kedykoľvek, no minimálne mesiac pred plánovanou cestou. Prihlášku nájdete na www.creativeindustry.sk v záložke Bridge grant.

Divadlo NA PERÓNE si vďaka BRIDGE zahralo na festivale autorských divadiel v Anglicku. Foto: archív divadla

Divadlo NA PERÓNE si vďaka BRIDGE zahralo na festivale autorských divadiel v Anglicku. Foto: archív divadla

Druhá výzva v spolupráci s kreatívnym centrom Art_INkubator ponúka dvom Slovákom stráviť mesiac v Lodži, kde sa môžu rozvíjať v oblasti grafického dizajnu, videa a filmovej tvorby, fotografie, sociálnych médií a online platforiem. Záujemcovia sa môžu prihlásiť vyplnením formulára na stránke Creative Industry do 7. septembra.

Posledná výzva je určená kreatívcom venujúcim sa grafickému, produktovému, módnemu dizajnu, programovaniu a softvéru, videu, copywritingu a marketingu. Projekt Creative Industry Toolkit im umožní mesačný pobyt v kreatívnom centre v Ľubľane, kde nájdu napríklad technicky vybavený Maker Lab a fotoslužby s 3D tlačiarňou na výrobu prototypov a vývoj produktov či Crowdfunding Lab. Do Poligonu sa môžete prihlásiť vyplnením formulára najneskôr 14. septembra. Pobyty v Lodž a Ľubľane sa realizujú vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Pre viac informácií kontaktujte Alexandru Juríkovú na alexandra.jurikova@kosice2013.sk.

Alexandra Juríková, Veronika Samková

Viktor Feher pracoval počas pobytu na vytvorení siete organizácií, ktoré sa venujú vizuálnemu umeniu vo verejnom priestore. Foto: archív V. Fehera

Viktor Feher pracoval počas pobytu na vytvorení siete organizácií, ktoré sa venujú vizuálnemu umeniu vo verejnom priestore. Foto: archív V. Fehera

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tri výzvy Creative Industry

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems