Štátna filharmónia bude hrať skladby z hollywoodských trhákov

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 23. 8. 2015

Známe znelky z Čeľustí, Jurského parku či série Star Wars pozná azda každý fanúšik americkej kinematografie. Viete však aj meno ich autora? Je ním skladateľ, klavirista a víťaz vyše dvadsiatich cien Grammy John Williams (1932). Práve jeho skladby zahrá Štátna filharmónia Košice 10. septembra o 20:00 hod. v Kunsthalle. Klavírne diela si budete môcť vypočuť v špeciálnou symfonickom predvedení pod taktovkou dirigenta Martina Leginusa.

Koncerty filmovej hudby konajúce sa v Dome umenia si za krátku dobu získali priazeň Košičanov. Ten septembrový však pripravili K13 – Košické kultúrne centrá a vďaka tomu bude ešte výnimočnejší, pretože sa presunie do Haly umenia. Do programu sú zaradené skladby z filmov Superman, Indiana Jones, E. T. či Gejša, ako aj z už spomínaných kultových Čeľustí, Jurského parku (Williams sa považuje za dvorného skladateľa hudby k filmom Stevena Spilberga) alebo Star Wars. Výber dopĺňa ešte skladba Bernarda Hermanna z hororu Psycho. Vstupné na koncert je 10 € v predpredaji, 14 € na mieste.

Veronika Samková

Filmová hudba

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Štátna filharmónia bude hrať skladby z hollywoodských trhákov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems