S Letným kinom v Amfiku sa rozlúčime filmom Vybíjaná. Prídu aj Richard Genzer a Rudolf Bierman

| Film, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 23. 8. 2015

V marci tohto roku sa v českých a slovenských kinách premiérovala komédia Vybíjaná. O filmovú adaptáciu románu českého spisovateľa Michala Viewegha sa producentsky postaral Rudof Bierman, a tak má dvojica na konte už piaty úspešný tandem. Vybíjanú si môžete pozrieť v Letnom kine v Amfiku 3. septembra, za účastí samotného producenta Rudolfa Biermanna a herca Richarda Genzera. Okrem filmového zážitku si niektorí návštevníci odnesú aj DVD filmu.

AmfikSpisovateľ Michal Viewegh a producent Rudolf Bierman už spoločne oslavovali úspechy filmov Účastníci zájezdu, Román pro muže, Román pro ženy a Nestyda. Tituly podľa literárnej predlohy Viewegha sú považované za najúspešnejšie v posledných rokoch a Vybíjaná mala svetovú premiéru v Londýne na známej filmovej Leicester square. Film režíroval Petr Nikolaev, ktorý debutoval v roku 1997 komédiou Báječná léta pod psa. Do hlavných úloh obsadili trio z českej Partičky – Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol. Hlavné ženské úlohy stvárnili Simona Krainová a Linda Bartošová.

Komédia Vybíjaná je groteskou o priateľstve, osudových láskach, kráse a škaredosti, alkohole a hľadaní ľudského šťastia. Zobrazuje príbeh troch kamarátov, ktorých spájali nielen spoločné zážitky a huncútstvá, ale aj láska. Po niekoľkých rokoch sa stretávajú na stretávke gymnazistov a spomínajú na to, čo zažili, ale aj na nenaplnené sny. Dôležitú úlohu v ich životoch zohrávajú, pravdaže, ženy. Tie, ktoré získali aj stratili. Hlavné hrdinky príbehu sú triedna kráska Eva a škaredá Hujerová, ktorá vďaka sebaironickému nadhľadu dokáže prežiť vo svete krásnych a nájsť cestu ku šťastiu.

Vstup na premietanie sú 3 eurá a počas večera vyžrebuje obľúbený český herec Richard Genzer divákov, ktorí získajú DVD s podpismi hostí. Film sa začne približne o 20:00 hod., keď sa zotmie, aby si návštevníci užili skutočné kino pod nočnou oblohou.

Gabriela Krestián Kuchárová

O lístky na film Vybíjená môžete súťažiť TU.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: S Letným kinom v Amfiku sa rozlúčime filmom Vybíjaná. Prídu aj Richard Genzer a Rudolf Bierman

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems