Pripravte si bublifuky, v Košiciach sa chystá Deň bublín

| Pozvánky | 23. 8. 2015

Myslíme si, že neexistuje človek, ktorý by sa neusmial pri pohľade na farebné mydlové bubliny poletujúce vo vzduchu. Symbolizujú ľahkosť, detstvo a ich krása je aj v tom, že sa o chvíľku rozplynú. Koncom augusta bubliny zaplnia 24 európskych miest. Nechýbajú medzi nimi ani Košice.

Myšlienka zorganizovať Deň bublín, alebo inak povedané Bubble day, vznikla v roku 2014 v Žiline. Prvý ročník rozbehla vysokoškoláčka Lucia Randová a spolu s kamarátom Jaroslavom Dodokom zaplavila bublinami šesť slovenských miest. Veselá farebná myšlienka sa uchytila a tento rok poputujú bubliny oveľa ďalej. Bubble day môžete zažiť 25. augusta napríklad aj v anglickom Sloughu, Londýne a talianskom Lido di Jesolo. V zozname bublinových miest však nechýbajú ani Košice. Bublinový sprievod sa začne na križovatke Hlavnej ulice a Kasárenského námestia o 16:00 hod. „Bubble day je o ľuďoch a pre ľudí. Je to možnosť, ako spomaliť čas v meste a dodať námestiam nové farby, úsmevy na perách okolia a spojiť nevšednosť v jeden deň,“ píše na svojom blogu Lucia a jej slová sú tým najkrajším pozvaním. Tak si vyrobte/kúpte/vyhrabte zo zásuvky bublifuk a vyrazte s ním do ulíc. I keď bubliny popraskajú, radosť z nich vám určite zostane.

Veronika Samková
Foto: archív Bubble Day Žilina

bubbly na web

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pripravte si bublifuky, v Košiciach sa chystá Deň bublín

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems