Piknikovanie pri mori, v lese či na lúke

| DIY | 9. 8. 2015

Nemusíme z toho robiť vedu. Piknik sa dá urobiť veľmi jednoducho, sadneme si na čerstvú trávu s obľúbeným jedlom v jednej a osviežujúcim nápojom v druhej ruke. Ale niekedy máme chuť na slávnostnejšiu atmosféru aj počas piknikovania v prírode.

Exteriér

Piknik sám o sebe predpokladá, že sa bude odohrávať vonku, v prírode. Či si ho zorganizujeme pri mori, v lese, na lúke či v záhrade, je v podstate jedno. Pritom každé miesto má svoju špecifickú atmosféru, takže stolovanie pod širákom sa nám nezunuje. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prestieranie

Základom je pohodlná deka, na ktorú naaranžujeme nielen jedlo, ale i seba. V prípade mora a pieskovej pláže odporúčame plachtu. Okrem riadu – tanierov, pohárov a príboru – zbalíme i papierové obrúsky a prípadne aj malé dekorácie.

Chutné jedlo

Pod týmto pojmom sa pre každého skrýva niečo iné. Piknikovať môžeme ako so studenou, tak i s teplou stravou. Na fotografii sú chrumkavé francúzske cesnakové bagety naplnené lososom, sušenými paradajkami, olivami a poriadnou dávkou zeleniny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zelovoc

V letnom období bohatom na ovocie a zeleninu by bolo hriechom nepripraviť si vitamínový šalát. Či už ako prílohu ku hlavému jedlu, alebo ako dezert. Vyskúšajte červené a zelené jablká s mrkvou, pokvapkané šťavou z limetky a posypané škoricou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

Dezert

Čo by to bolo za debužírovanie bez sladkostí? Vyberáme však dezerty, čo sa nám na slnku neroztopia. Napríklad čokoládové muffiny, jablkovú štrúdľu, ovocnú bublaninu.

Hry

Hravá nálada, na tú príde rad po jedle. Zabalíme si karty, lietajúci tanier či bedmintonové rakety. Akákoľvek hra je fajn na zahnanie nudy, prípadne na pretrávenie sýteho obeda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prútený kôš

Prútený kôš samozrejme nie je podmienkou, avšak už sám o sebe vytvára typickú piknikovú atmosféru. Nestojí veľa, tak prečo si ho nezadovážiť od lokálnych remeselníkov?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Praktické

Pikniková sezóna trvá od jari do jesene, a tak podľa počasia nezabúdame na repelent, vlhčené utierky či opaľovací krém. Igelitku na odpad máme pri sebe za každých okolností.

Pripravilo: oslavuj

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Piknikovanie pri mori, v lese či na lúke

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems