Leto v parku drží v rukáve Milana Lasicu, Jordanu Palovičovú a 5 kvalitných filmov

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 9. 8. 2015

Leto v Parku otvorili divokí Balkánci z Dubiozy kolektiv v piatok 24. júla. Parádnu tancovačku sme považovali za predzvesť dobrého siedmeho ročníka. Ak ste niektoré z podujatí či koncertov zmeškali, festival sa koná až do 30. augusta a navštíviť môžete ešte tieto akcie.

Hudobno-divadelný víkend

V sobotu 15. augusta o 19:30 hod. vás pozývame na koncert Jordany Palovičovej. Slovenská klaviristka študovala na VŠMU, ale aj na Royal College of Music v Londýne a na Musikhochschule Lübeck v Nemecku. V oblasti komornej hudby spolupracovala s menami, ako Solamente Naturali, Ivan Palovič, Jozef Lupták, Maroš Potokár, Milan Paľa či Igor Karško. Vydala album s názvom Ján Cikker, Piano Works a spolupracovala na tvorbe slovenského filmu V tichu. Vstup je voľný.

V nedeľu 16. augusta o 19:30 hod. môžete v Kasárňach sledovať divadelné predstavenie Kam chodí Oscar Wilde na večeru. Nová autorská komédia Karola Vosátka zobrazuje príbeh o rodine – matke Eve (Michaela Čobejová) a jej dvoch zvláštnych deťoch, Marcelovi (Štefan Martinovič) a Barbore (Daniela Mackovičová). Rodina sa vyberie na chatu, aby tam prečkala koniec sveta a stretnú sa s chatárom prezývaným „Steve“ (Lukáš Dóza). Ten svoju prácu neznáša a z letargie ho vytrhne až bizarná rodinka. Magický dátum konca sveta, ako aj izolovanosť chaty, vyústi do zvláštnych vzťahov. Vrcholom je, keď všetci traja začnú chatára zvádzať. Vstupné na mieste je 6 €, v predpredaji v infocentre Delta v Kasárňach kúpite lístok za 4 €.

Filmy na kolesách autobusu

Autobus Bažant Kinematograf sa tento rok zameral na slovenskú a českú produkciu. Pod holým nebom v kasárenskom parku uvidíme päť snímok. Všetky filmy sa premietajú o 20:30 hod. a vstup je voľný. Celé to otvorí filmový debut Miroslava Krobotu Díra u Hanušovic (2014). Príbeh sa točí okolo slobodnej učiteľky nemčiny Maruny (Tatiana Vilhelmová), ktorá vedie krčmu v malej dedine, niekde pánu Bohu za chrbtom. Žiaden schopný ženích na obzore a panovačná matka, to sú reálie, s ktorými sa Maruna potýka každý deň.

O deň na to, 25. augusta, uvidíte Zakázané uvoľnenie (2014) v réžii Jana Hřebejka. Komédia z pera Petra Kolečka je o nepodarenom únose nevesty, o dôležitom hokejovom zápase a o koktejli, čo si dievčatá nalejú, keď príde ten správny čas.

Dokumentárny film 38 (2014) je životopisnou snímkou o legendárnom zosnulom hokejistovi Pavlovi Demitrovi. Cieľom režisérov Jara Dangla a Lukáša Zednikoviča nebolo idealizovať, ale spoznať hokejovú legendu, a to v dvoch líniách. V prvej manželka Majka cestuje vlakom na miesto, kde sa v roku 2011 odohrala tragická nehoda. Druhá línia je chronologickým zobrazením Demitrovho hokejového života, v ktorej nechýbajú rozhovory s trénermi, spoluhráčmi, rodinou aj kamarátmi. Biografický dokument 38 sa stal jedným z najsledovanejších v roku 2014.

Trabantom až na koniec sveta (2014) je ďalšia dokumentárna snímka, tentokrát cestopisného charakteru. Cestovateľ, režisér a scenárista v jednej osobe Dan Křibán precestoval s tímom Čechov, Poliakov a Slovákov 21 124 km naprieč Južnou Amerikou až na koniec sveta a natočil o tom dokument. Na dvoch trabantoch, poľskom Fiate a Jawe 250 z roku 1957, sa vybrali cez Amazonský prales, priesmyky Ánd, púšte aj oceán. Šialenú, odvážnu a zábavnú jazdu si môžete pozrieť 27. augusta.

Ako posledná sa 28. augusta premietne hudobná rodinná rozprávka Traja bratia (2014).Celú produkciu sprevádzajú zvučné mená, akoJán a Zdenek Svěřákovci, Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula, Sabina Rojková, Zdeněk Svěrák, Zuzana Norisová či David Matásek.

Milan Lasica v sprievode džezového orchestra

V piatok 28. augusta o 19:00 hod. sa Kasárne ocitnú v rokoch 20-tych a 30-tych. Vtedy svetu vládli swing, džez a ich rôzne hudobné variácie. A práve Hot džez, alebo Sweet and Dance Music opantal 18 nadšencov z orchestra Bratislava Hot Serenaders. Títo hudobníci zbierajú staré nahrávky tanečnej hudby a prerábajú ich do nových aranžmánov. Potom ich predvedú na pódiu, v autentickom oblečení a s dobovými nástrojmi v rukách. Aby toho nebolo málo, spoločnosť im bude robiť aj Milan Lasica, a tak si zrejme vypočujete aj skladby Ľúbim vás, Ja som optimista či Anča, Anča, Anča, Hana v originálnom džezovom šate.

Gabriela Krestián Kuchárová

BratislavaHotSerenaders

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Leto v parku drží v rukáve Milana Lasicu, Jordanu Palovičovú a 5 kvalitných filmov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems