Košice majú unikátnu, diaľkovo riadenú svahovú kosačku

| Mesto Košice | 9. 8. 2015

Mesto Košice sa môže popýšiť diaľkovo riadenou svahovou kosačkou. Spider ILD02 je určený predovšetkým na údržbu členitého a neprístupného terénu až do sklonu 55 stupňov, zároveň je však veľmi dobre použiteľný aj na kosenie rovných plôch.

„Pavúk” je konštruovaný tak, aby si poradil s náletovými drevinami, dlhodobo nekosenou trávou, ale aj s úpravou parkových plôch, kde sa vyžaduje vysoká kvalita zostrihu trávy. Ide o univerzálny stroj, ktorý je primárne určený na profesionálne využitie. Spider sa využíva predovšetkým na kosenie svahov pri komunikáciách, pri údržbe vojenských a armádnych priestorov, zatrávnených skládok, elektrární, letísk, ale aj golfových ihrísk či iných športovísk. Vďaka jedinečnému systému pojazdu je kosačka vhodná aj pre údržbu okolia vodných plôch, riečnych tokov a vodných diel (priehrady, protipovodňové valy).

Väčšinu komponentov stroja vyrobili z ľahkých ušľachtilých zliatín, čo zaručuje jeho nízku hmotnosť (335 kg). Spoločne s pohonom všetkých štyroch kolies tak zaisťujú maximálnu šetrnosť k prírode. Svahovú dostupnosť a bezpečnosť prevádzkovania v náklone je možné zvýšiť inštaláciou hydraulického stabilizačného navijaka. Patentované príslušenstvo umožňuje bezpečnú manipuláciu so strojom v náklone od 0 do 55 stupňov. Túto hodnotu nedosahuje žiaden iný konkurenčný stroj. Naviják pracuje automaticky a je zosynchronizovaný s pohybom kolies, čím sa zaručuje veľmi komfortná obsluha. Rozmery stroja sú 1640 x 1430 x 920 mm, spotreba paliva (bezolovnatý benzín) je 3l/h a produktivita práce 7000 m2/h. Stroj dosahuje maximálnu rýchlosť 8 km/h. Objem palivovej nádrže je 16 a olejovej 9 litrov.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

spider3

spider2

spider1

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice majú unikátnu, diaľkovo riadenú svahovú kosačku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems