Festival o novom tanci, pravde aj chorobách

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 23. 8. 2015

Festival súčasného tanca NEW DANCE DAYS sa po dvoch rokoch vracia do priestoru Kasární/Kultúrparku, aby vás opäť prekvapil originálnou pohybovou tvorbu súčasných umelcov.

new dane

Festival odštartuje v piatok 11. septembra o 18:00 hod. choreografiou Anny Till s názvom Where does it come from. Po nej si budete môcť pozrieť premiériu existenciálneho mystéria Clear, monodrámy bratislavskej divadelnej skupiny Debris Company. Clear vychádza z filozofie René Descarta. Hlavná postava bude hovoriť o pravde, ženách a vlastnom živote. Jej monológ podčiarknu zrkadlové pohyby tanečníc Nikolety Rafaelisovej a Stanislavy Vlčekovej. Sobota prinesie tanečno-divadelné predstavenie Heeb.She a Kataríny Rampáčkovej Žena o piatich ženách v jednom spoločnom priestore. V nedeľu zasa spoznáte Rozmanité teórie o Zemi z dielne Divadla štúdio tanca, ktoré vám humorne a s nadhľadom odprezentuje niektoré dnešné civilizačné choroby, diagnózy a fóbie. Obe predstavenia sa začnú o 19:00 hod. Vrcholom podujatia je pondelkový program. O 17:00 hod. ho otvorí Creation 2014, choreografie inšpirované básňami súčasného slovenského autora Michala Habaja v predvedení Jany Terekovej a Evy Lackovej. Tanečnice vás presvedčia o tom, že poézia nie je len na čítanie. Festival uzatvára Petra Fornayová so svojím multimediálnym dielom Všetko, čo mám rada/Súkromná stratégia trvalo udržateľného rozvoja. Predstavenie sa zakladá na autorkinom sociologickom prieskume a hovorí o pozitívnych a negatívnych faktoroch, ktoré pôsobia na fungovanie umelca na Slovensku.

Veronika Samková

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Festival o novom tanci, pravde aj chorobách

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems