Čo sa ukrýva v jaskyniach? Žeby draci?

| Pozvánky | 23. 8. 2015

Temné zákutia jaskýň lákali ľudí aj zver odpradávna. Poskytovali im úkryt a v dnešnej dobe núkajú dobrodružstvo. Tmavé podzemné priestory vždy podnecovali fantáziu a vyvolávali otázky. Odkiaľ sa berú tie kosti zvierat a komu patrili? Aj vďaka tejto fantázii vznikli mýty o drakoch. Bytosti chŕliace oheň boli súčasťou rozprávok, zázračných príbehov, ale aj vedeckých debát. Pátranie po stopách pôvodu drakov je staré takmer ako ľudstvo samé. Výstava Jaskyne drakov z dielne Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva približuje vnímanie drakov v mytológii, rôzne príbehy a prináša aj rozuzlenie existencie dračích pozostatkov.

Výstavu môžete vidieť do 13. septembra v Galérii bašta na Hrnčiarskej 7 v Košiciach. Viac informácií na www.vsmuzeum.sk.

Mária Semanová
Foto: archív VSM

Draci z Bábkového divadla v Košiciach.

Draci z Bábkového divadla v Košiciach.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Čo sa ukrýva v jaskyniach? Žeby draci?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems