VYVA – módna značka z Výmenníka Važecká otvára vlastný showroom

| K13 a VÝMENNÍKY, Móda | 27. 7. 2015

Tvorkyne košickej módnej značky VYVA z Výmenníka Važecká pokrstili v piatok 26. júna večer svoju prvú kamennú predajňu. Slávnostné otvorenie showroomu na Hlavnej 59 v Košiciach bolo spojené s prehliadkou najnovšej kolekcie s názvom Grófka.

Krst predajných a výstavných priestorov sa konal na nádvorí Historickej radnice. Dvere showroomu pokrstila Blanka Berkyová, iniciátorka komunitno-umeleckého projektu Z ulice, z ktorej sa VYVA zrodila. Nechýbala ani malá ukážka v poradí druhej kolekcie značky VYVA, obohatená o dojímavú umeleckú performanciu. Jednotlivé kusy odevov boli predvedené tak, aby vyrozprávali životný príbeh grófky Heleny Zrínskej. „Príbeh grófky Heleny Zrínskej, matky Františka II Rákociho, sme vybrali zámerne. Tento rok sa venujeme špecifickej téme, ktorá zachádza do baroka. Helena Zrínska je skrz svojho syna veľmi prepojená s Košicami a vo svojej dobe bola označovaná ako najsilnejšia Európanka. Prišlo nám vhodné zvoliť práve ju ako ikonický symbol pre tému ďalšej kolekcie, ktorá má byť o príbehu. Napokon, celá VYVA je krásny životný príbeh niekoľkých ľudí,“ vysvetlila Jana Bučková, líderka projektu.

V showroome kúpite jedinečné modely v limitovaných edíciách

Útulná predajňa na Hlavnej 59 je otvorená každý pracovný deň v čase od 13:00 do 18:00 hod. Ponúka výber originálnych modelov pánskej aj dámskej módy. Všetky sú jedinečné, vytvorené v limitovaných edíciách. Vystavené odevy rôznych konfekcií sa budú môcť upraviť na mieru, podľa požiadaviek zákazníkov. Počas najbližších týždňov sa v predajni objavia aj kúsky, ktoré boli prezentované na krste, len v jednom jedinom origináli. Rozšíri sa aj výber modelov pre pánov. Do dvoch týždňov budú pripravené na predaj ďalšie tričká a košele. Okrem šiat sa na predajni budú dať kúpiť tašky, doplnky a šperky, všetko s dizajnom VYVY. Návrhárky pripravujú predaj odevov aj na obľúbenej stránke sashe.sk.

Najbližšie mesiace čaká skupinu žien množstvo nových skúseností a zážitkov. Otvára sa im svet obchodu a odevného priemyslu. V lete by sa chceli sústrediť najmä na showroom a jeho zviditeľnenie medzi Košičanmi. Priebežne pripravujú nové modely ku kolekcii Grófka „V októbri by sme chceli zvládnuť ešte jednu väčšiu módnu prehliadku a čerešničku na torte by sme si dali okolo Vianoc prezentáciou historickej módnej prehliadky so živou hudbou, ktorá by mala byť veľmi špecifická. Pôjde o rozpovedanie celého životného príbehu grófky. Bude to šou vo forme fashion performancie,“ prezradila Janka Bučková najbližšie plány skupiny a odkázala, že na podrobnosti si budú musieť fanúšikovia VYVY počkať do konca septembra.

Viac aktuálnych informácií o značke VYVA nájdete na facebookovej stránke VYVA fashion.

Renáta Zolnaiová
Foto: Michal Gedeon

2 vyva

IMG_2655

IMG_2939

1 vyva

4 vyva

IMG_2913

IMG_2699

3 vyva

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: VYVA – módna značka z Výmenníka Važecká otvára vlastný showroom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems