Leto v Tabačke

| Nezávislé centrá, Pozvánky | 27. 7. 2015

Kultúrne centrum Tabačka Kulturfabrik si po svojom vynovení pripravila pre návštevníkov ešte viac podujatí, akcií, koncertov a workshopov. Toto leto je na programe tanec, cvičenie, množstvo zábavy i koncertov, a v neposlednom rade aj letné kino. Ukážeme vám, čo všetko môžete v Tabačke stihnúť do konca júla.

Cvičenie

Preber sa! je podujatie, ktorého cieľom je prilákať návštevníkov, aby naštartovali svoj deň cvičením. Cvičiť sa bude v pondelok 27. a v stredu 29. júla od 8:00 hod. na dvore Tabačky. Vstup je voľný.

Tanec

Na divadelnej scéne Black Box to bude v pondelok 27. júla žiť tancom. Sharing training je otvorený tréning pre tanečníkov, akrobatov, pedagógov tanca a všetkých pohybovo zdatných ľudí. Cieľom je vytvorenie spolupráce a podpory medzi umelcami pôsobiacimi v tanci alebo performácii. Ide tiež o výmenu skúseností v oblastiach, ako súčasný a moderný tanec, joga, džez či improvizácia. Trénovať sa bude 27. júla a vstup je voľný.

Ak sa však na tanec radšej iba pozeráte, pozývame vás na štruktúrované improvizačné predstavenie košickej skupiny Heeb.she s názvom Deskripcia. Obsah predstavenia vznikne v čase prezentácie a spracúva vzťah tela k priestoru. Zoskupenie Heeb.she vzniklo v roku 2012 a vytvorila ho neformálna skupina tanečníkov. Je zamerané predovšetkým na súčasný tanec a vo svojich predstaveniach kreatívne láme tanečné stereotypy a vzorce. Tanečné vystúpenie Deskripcia si vo Veľkej sále Tabačky môžete pozrieť v stredu 29. júla o 19:00 hod. Vstupné je 1 €.

Film

Letné kino na dvore tento rok nesie podtitul €urópske filmy za €uro. Na dvore Tabačky sa premietne spolu osem európskych filmov. Jedným z nich bude film českého režiséra Dana Příbana z roku 2014, Trabantom až na koniec sveta. Roadmovie dokumentuje, ako to vyzerá, keď sa stretne osem cudzích ľudí z troch krajín a rozhodnú sa stráviť spoločne štyri mesiace v dvoch Trabantoch, jednom Fiate a jednej Jawe 250.

Cestovateľ a režisér Dan Příban už takto Trabantom precestoval Afriku, no tentoraz sa rozhodol vypraviť na ešte náročnejšiu cestu. 21 124 kilometrov naprieč Južnou Amerikou, Amazonským pralesom, priesmykmi Ánd, púšťami a oceánom. Film Trabantom až na koniec sveta uvidíte v utorok 28. júla o 21:00 hod. a vstupné je 1 €.

Párty

Stredávka je pravidelná stredajšia party s DJmi a VJmi v Tabačke Kulturfabrik. V stredu 29. júla vás svetom elektronickej hudby prevedú DJ-ovia DJ-akub a Vikipiki a VJ ZGRND.

Párty sa začne o 21:00 hod. a vstup je voľný.

Koniec prvej polovice prázdnin bude v Tabačke venovaný obľúbenej tanečnej queer party Tepláreň. Na dvore sa bude grilovať a baviť vás bude DJ Vesnu. Akcia sa o 22:00 hod. presunie do novej časti Tabačky, kde bude za mixážnym pultom stáť DJ Kiro a neskôr DJ Andrej Gbur. Tešiť sa môžete na dekorácie s Hello Kitty a uvítacím drinkom. Párty sa bude konať v piatok 31. júla o 19:00 hod. a vstupné sú 4 €.

Klára Hrenykóová

Crowd_FB01

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:









pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Leto v Tabačke

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.





Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems