Letná ABAP univerzita otvára dvere do T-Systems

| T-Systems | 27. 7. 2015

Predstava stráviť časť leta učením je pre študentov často nočnou morou. Napriek tomu sa každý rok nájdu takí, čo chcú využiť prázdniny naplno, vyskúšať niečo nové a nadobudnúť skúsenosti. Práve pre nich otvára T-Systems Slovakia druhý ročník letnej ABAP univerzity. Bude prebiehať od 3. do 21. augusta, denne od 9:00 do 13:00 hod. a účastníci sa na nej naučia základy programovania aplikácií v jazyku ABAP. Kurz je zadarmo a pre jeho najlepších absolventov je pripravená ročná platená stáž v T-Systems.

„Letná ABAP univerzita je pokračovaním našich aktivít pre naštartovanie spolupráce so študentmi. Nadväzuje na Coder Fest, Sporfity a Summer či Evening univerzity fungujúce od roku 2007. Cieľovou skupinou pre ABAP sú študenti, ktorí ovládajú základy programovania (Delphi, Java, C/C++, Visual Basic) a anglický jazyk na komunikatívnej úrovni. Školiť ich budú naši zamestnanci priamo v priestoroch spoločnosti a kurz bude venovaný rôznym technológiám, ako základy ABAPu, dialógové a objektové programovanie, či Web Dynpro ABAP. Po trojtýždňovom kurze získajú najlepší študenti platenú stáž. Z nej sa môžu počas roka vypracovať až na pozíciu programátora v hlavnom pracovnom pomere,“ vysvetľuje Andrea Lovacká zo vzdelávacieho centra T-Systems Slovakia.

Príbeh úspechu

Prvý ročník ABAP univerzity sa uskutočnil v auguste minulého roka. Zúčastnilo sa ho 12 študentov, medzi nimi aj Ján Hreško, ktorý dostal po absolvovaní kurzu platenú stáž a ešte pred svojimi štátnicami sa stal plnohodnotným zamestnancom firmy na pozícii Junior ABAP programátor. „V predposlednom ročníku na FEIke som si uvedomil, že ak skončím školu bez pracovných skúseností, nemôžem rátať s tým, že si nájdem dobrú programátorskú prácu. Preto som sa na začiatku leta prihlásil na pozíciu Junior VMware špecialista. Pohovor však nedopadol veľmi dobre, a tak mi odporučili skúsiť letnú ABAP univerzitu. Išiel som preto na ďalší pohovor, ktorý už dopadol omnoho lepšie a na kurz som sa dostal. Mal som z neho veľmi dobrý pocit, pretože sa to celé nieslo v uvoľnenej atmosfére, no napriek tomu som sa za tie tri týždne naučil minimálne toľko, ak nie viac, ako počas jedného semestra v škole,“ hovorí Ján s nadšením a hneď dopĺňa: „Na konci nás spolu s kolegom Dávidom Vaníčkom zobrali na polovičný úväzok do T-Systems. Vo firme ma prekvapilo, že kolegovia sú trpezliví a ochotní vysvetľovať, ako to tam chodí. Bol som priradený na zaujímavé zahraničné projekty a v letnom semestri posledného ročníka v škole som sa dohodol s vedúcim tímu, že nastúpim od marca na plný úväzok. Summer ABAP univerzita mi teda otvorila dvere do T-Systems a som veľmi rád, že som sa na ňu prihlásil,“ uzatvára úspešný programátor.

Na letnú ABAP univerzitu sa môžete registrovať prostredníctvom aplikácie na stránke www.t-systems.sk v záložke Kariéra. Nájdete ju pod heslom: Letná ABAP Univerzita.

Veronika Samková, Andrea Lovacká

ABAP vizual kvalitnejsia verzia

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Letná ABAP univerzita otvára dvere do T-Systems

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems