Geometria je všade okolo nás

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 27. 7. 2015

Geometria nie je len pravítko, kružidlo a rysovanie v školskej lavici. Takmer všade naokolo nájdeme predmety, ktorých pozorovanie je zábavnejšie ako vyučovanie. Najmä deti sa môžu s geometriou zoznámiť skrz bubliny, snehové vločky či hravé inštalácie. Tie sú súčasťou interaktívnej výstavy Geometria je krásna, ktorú organizuje Medzinárodný dom umenia pre deti BIBIANA do 16. augusta.

Cieľom je poukázať na to, že všade, kam sa človek pozrie, nájde geometriu. Rôzne tvary a štruktúry v prírode možno pozorovať aj voľným okom. Napríklad pavučiny, snehové vločky, bubliny, včelie plasty či kryštály. Zistíte, ako sa s geometriou hrať a ako ju skúmať. Dozviete sa tiež o objavoch Grékov, vyskúšate si meranie podľa Egypťanov či skladanie Pytagorovej vety. Geometria sa hojne využíva v architektúre a umení. Na výstave uvidíte aj ilustrácie známeho Leonarda da Vincihoa ukážky gotických stavieb a ozdôb stredovekých kamenárov.

Príďte s deťmi na túto zábavnú a zároveň poučnú výstavu. Nájdete ju na prízemí budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku do 16. augusta.

Dana Karabinošová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Geometria je všade okolo nás

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems