Deti z Ukrajiny zažili v košickom prímestskom tábore veľa dobrodružstiev

| Mesto Košice | 27. 7. 2015

Návštevu Vlastivedného múzea v Trebišove, Aquaparku Delňa Prešov, výstup na košickú vyhliadkovú vežu, jazdu na traktore v košickom Mestskom parku a množstvo ďalších dobrodružstiev zažili deti z Ukrajiny, ktoré po piatich nádherných a nezabudnuteľných dňoch strávených v Košiciach odcestovali domov.

Mesto Košice pozvalo do medzinárodného detského prímestského tábora PRIMA BANDA 10 detí z Ukrajiny vo veku od 10 do 12 rokov aj preto, aby zabudli na utrpenie a hrôzy vojny v ich domovine, keďže niektoré z nich prišli v ozbrojenom konflikte o jedného z rodičov.

Medzinárodný tábor bol pilotným projektom, Mesto Košice hradilo ukrajinským deťom celý pobyt, vrátane výletov, ubytovania a stravy. Malí hostia v našom meste zažili množstvo zábavy spolu s 25 deťmi z Košíc. Aj posledný deň tábora bol pre zahraničných návštevníkov veľmi zaujímavý. V košickom Kulturparku sa stretli s primátorom mesta Košice Richardom Rašim, ktorý im priniesol množstvo darčekov, všetky s logom metropoly východu a naprázdno neodišli ani košickí táborníci.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

PrimestskyTabor2

PrimestskyTabor7

PrimestskyTabor10

PrimestskyTabor14

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Deti z Ukrajiny zažili v košickom prímestskom tábore veľa dobrodružstiev

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems