NA PERÓNE hosťom na divadelnom festivale autorských divadiel HOTBED v Anglickom Cambridgei

| Tlačové centrum | 7. 7. 2015

Autorské divadlo NA PERÓNE z Košíc bude hosťom festivalu HOTBED 2015 9. a 10. júla uvedie v Anglickom Cambridgei svoju autorskú inscenáciu FASBUK.

Festival HOTBED je vo Veľkej Británii je jedným z najvýznamnejších festivalov venujúcich sa novej dráme. Od roku 2002 každoročne prináša štyri dni plné divadelných predstavení, workshopov a podujatí a jeho program vzhliadne viac ako 2000 divákov. V posledných štyroch rokoch sa na festivale prezentovali divadlá z Uruguaja, Grécka, Írska a Belgicka. Jediným zahraničným hosťom festivalu je v tomto roku autorské divadlo NA PERÓNE z Košíc.
Organizátori festivalu do hlavného programu vybrali inscenáciu FASBUK v ktorej odzneje časť textu Jany Micenkovej “Veľký šváb na facebooku” oceneného v rámci súťaže dramatických textov “VEJK AP!2” a úryvok z textu A.P. Čechova “Čajka”. Inscenácia vznikla metódou kolektívnej v spolupráci divadla NA PERÓNE s hosťujúcim režisérom Ľubom Burgrom.
Účasť divadla na festivale podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Inscenácia Fasbuk je autorskou mozaikou minipríbehov s výraznými pointami. Burgrova režijná koncepcia je vystavaná na dôraznom hereckom uchopení postavičiek a jednoznačnom textovom odkaze. Diváci sa môžu teš na ucelenú generačnú výpoveď, dalo by sa povedať až spoveď o nás samých. To všetko však napriek tvrdosti vypovedaného a videného, jemne a láskavo. Hana Rodová recenzentka časopisu KOD – Konkrétne o divadle  

na perone


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: NA PERÓNE hosťom na divadelnom festivale autorských divadiel HOTBED v Anglickom Cambridgei

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems