Zo Szigetu na košický mestský festival

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 29. 6. 2015

Chlapcov z kapely Frequency som stretla minulé leto na Pohode ako návštevníkov a brigádnikov. S malým srdcom hovorili, že raz by si tam chceli aj zahrať. Neprešiel ani rok a chalani vystúpia na Szigete, najväčšom európskom festivale. Štúdiovku Moon Starer im vydalo zvučné vydavateľstvo Warner Music, konečne si ich všimli aj slovenské mienkotvorné médiá, a aby toho nebolo málo, chváliť sa môžu originálnymi videoklipmi z takmer rodinnej dielne. A to najdôležitejšie – vystúpia na festivale Leto v parku.

„Sadli sme do auta a naša manažérka nám povedala: ,Chlapci, ideme podpísať zmluvu s Warner Music.‘ Pre nás to bolo pravdaže niečo neslýchané,“ opisujú chlapci z Frequency, ako sa dostali k takému veľkému vydavateľstvu. Vybavila to ich manažérka. A na ďalšie ponuky už nebolo treba dlho čakalo. Sziget, Leto v parku, rádiá, televízie. A originalita. Chlapci znejú zahranične a v médiách sa dokonca objavili titulky, že na slovenský trh sú priveľmi dobrí. Aj oni sami tvrdia, že slovenské veci sú väčšinou vykrádačky a že chcú byť iní: „Chceli sme, aby album Moon Starer netvorili len skladby, ale aby to bol príbeh s atmosférou a rovnako sa to snažíme robiť aj na koncertoch. Ľudia by mali odchádzať nielen z pocitom, že si super zatancovali, ale aby mali zážitok.“

Pred Frequency vystúpi pesničkárka Martina Javora, ktorá istý čas hrávala aj v londýnskych podnikoch. Na koncerte predstaví album White Lies Covered Eyes. Koncerty sa začnú 21. augusta od 19:00 hod. Lístky stoja 3 eurá.

Gabriela Krestián Kuchárová

O lístky na koncert Fresh Out the Bus a Frequency môžete súťažiť TU.

Z natáčania klipu ku skladbe Bauhaus. Foto: ryon

Z natáčania klipu ku skladbe Bauhaus. Foto: ryon

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zo Szigetu na košický mestský festival

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems