Vyšantite sa na športovo-vedomostných hrách

| DIY | 1. 6. 2015

Chuť hrať sa, trošku súťažiť a možno aj čosi fajné vyhrať, je vlastná nielen deťom. Športovo-vedomostné hry môžete počas slnečného dňa v prírode pripraviť pre všetky vekové kategórie, deťmi a dorastom počnúc, duchom večne mladých seniorov končiac.

Potrebujeme: Stopky, zápisník, pero, lyžice, tenisovú loptičku i raketu, pingpongovú loptičku lebo vajce, lietajúci tanier, hry Jenga, Activity a pexeso, ceny podľa ľubovôle.

Organizátor: Súťaženie musí mať jedného organizátora, ktorý presne určí poradie súťažných kôl aj poradie hráčov. Zároveň výsledky bodov zapisuje do pripravenej tabuľky. Druhý člen tímu má na starosti stopky. Na hracom poli, najlepšie pokosený trávnik, sa vymedzí štart a cieľ jednotlivých úloh. A môže sa začať.

Sedem tipov na športovo-vedomostné súťaženie:

  1. Krehký beh. Súťažiaci si do ruky vezme tenisovú raketu, na ktorú položí loptičku. Snaží sa čo najrýchlejšie prejsť vymedzenú trasu, pričom mu loptička nesmie spadnúť. Ak spadne, vracia sa na štart. Hráč s najlepším časom má najviac bodov.
  2. 1 sutNájdi pár. Balík pexesa sa rozdelí na toľko menších časti, aby mal každý z hráčov svoju mini verziu pexesa. Ideálne 6 párov pre každého hráča. Hrá sa podľa známych pravidiel. Hráč, ktorý nájde všetky páry najrýchlejšie, má najviac bodov.
  3. Veľkou lyžicou. Hráč si do úst vloží veľkú lyžicu opačným koncom. Do širokej časti vloží loptičku. Odvážni môžu siahnuť aj po vajci. Úlohou hráča je čo najrýchlejšie prejsť vymedzenú trať bez toho, aby loptička spadla. Inak sa vracia na štart. Hráč s najlepším časom má najviac bodov.
  4. Rýchlospisovateľ. Hráč si so zavretými očami vytiahne jednu kartičku z hry Activity. Zo všetkých slov musí napísať príbeh. Ten však musí mať aspoň akú-takú logiku. Nesmie sa vynechať ani jeden pojem. Po napísaní sa stopky zastavia a súťažiaci svoj výtvor nahlas prečíta. Hráč s najlepším časom má najviac bodov.
  5. Slalom. Súťažiaci si na hlavu položí lietajúci tanier a s rukami za chrbtom absolvuje čo najrýchlejšie trasu. Komu tanier z hlavy spadne, musí začať odznova. Hráč s najlepším časom má najviac bodov.
  6. Šikmá veža. Pravidlá drevenej hry Jenga pozmeníme. Keďže sa veža stavia počas jednej minúty, treba mať rýchle a rozhodné prsty. Stratégia stavania je voľná. Body sa pripisujú za najvyššiu vežu.
  7. Rukojemník. V hre je opäť raketa a loptička. Hráč si „pinká“ loptičku tak, že raketu po každom údere otočí o 180 stupňov. Čiže loptičku odráža do vrchu raz z jednej a raz z druhej strany rakety. Hra končí, keď loptička spadne na zem. Ten, kto vydrží najdlhšie, má najviac bodov.

Ďalšie staré známe tipy: skákanie vo vreci, hod loptou do vedra, prenášanie vody v pohárikoch, preťahovanie lanom, lovenie ovocia ústami v nádobe s vodou, hádanky, súťaženie v dvojiciach – ľudský fúrik a „siamsky“ beh.

PS: Milou spomienkou na súťaženie bude diplom, či už doma profesionálne pripravený, alebo na mieste provizórne vyrobený. Takisto medaila, ktorú kúpite v hračkárstve. Alebo víťazný pohár. Jednoducho, varte z toho, čo dom dá.

Oslavuj.sk

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vyšantite sa na športovo-vedomostných hrách

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems