VIRVAR – festival bábok, hier a dobrej nálady

| Pozvánky | 1. 6. 2015

Človek sa potrebuje hrať a ešte viac sa potrebuje smiať. A marionety či iné bábky v divadle dokážu aj z dospeláka vyčarovať veselého človeka. Presvedčia vás o tom Medzinárodné dni bábkového divadla a hier pre rodiny – VIRVAR 2015. Slovenskí, českí, ale aj poľskí, maďarskí a ukrajinskí bábkoherci sa v Košiciach od 4. do 7. júna postarajú o rozmanitý program.

Festival odštartuje vo štvrtok Bábkové divadlo z Košíc tradičnou rozprávkou o ťahaní repky. Piatkové a víkendové hry zaznejú v rôznych jazykoch. Okrem Divadla PIKI z Pezinka či Teátra Neline z Budmeríc, svoje inscenácie predstavia napríklad Divadlo Bavka z Užhorodu alebo české Divadlo Radost. Svetobežník Juraj Benčík vás prevedie svetom ticha pantomímy, v ktorom ako skúsený mím pôsobí už viac ako 25 rokov. Tretí ročník podujatia sa ponesie v štýle hravosti a tvorivosti. „Okrem divadelných predstavení sa pre malých i veľkých otvoria tvorivé dielne, výtvarné techniky, herecké cvičenia, interaktívne hry a množstvo ďalších zaujímavých akcií a atrakcií,“ sľubuje Ivan Sogel, riaditeľ a dramaturg VIRVARu a umelecký šéf BDK. Premeňte sa na chvíľu na maliara či herca, vytvorte si vlastnú keramiku, alebo si na burze kníh nájdite zaujímavú knihu. Strávte príjemné dni so svojou rodinou. Stačí si len vybrať.

Viac informácií o programe nájdete na www.bdke.sk.

Ivana Schnürerová

virvar2015

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: VIRVAR – festival bábok, hier a dobrej nálady

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems