Uprostred detského areálu vyrástla biofarma aj Rozprávka

| Pozvánky, Rodina | 29. 6. 2015

V Košiciach azda neexistuje dieťa, ktoré by aspoň raz v živote neskúsilo hojdačky, preliezačky či šmýkačky na Aničke. Obľúbený detský areál sa za tridsať rokov svojej existencie poriadne zmenil, začiatkom roku 2010 sa ho ujal nový prevádzkovateľ a vybudoval tu trojuholníkovú sieťovú preliezačku, vynovil minigolf a 9. mája 2015 otvoril malú farmu s domácimi zvieratami. Od leta tu dokonca funguje aj príjemný podnik ponúkajúci home-made koláče, nápoje i jedlá z biopotravín.

Každú chvíľu niečo nové

Areál je prístupný verejnosti každý deň od 9:00 do 19:00 hod. Na ihrisku je deťom k dispozícii vynovené pieskovisko, drevená pirátska loď, hradný múr, prekážkové dráhy, domčeky, bludisko, fontána či trampolína. Po Aničke sa môžu tiež popreháňať na kolobežke či bicykli. „Na Aničku som chodievala ešte ako malá a vraciam sa sem rada aj teraz. Areál je teraz krajší a každých niekoľko mesiacov tu pribudne niečo nové. Dúfam, že sem o niekoľko rokov vezmem aj svoje deti,“ hovorí Košičanka Janka (29).

Od prvých krokov až dodnes

Dospelých láka do areálu najmä možnosť športového vyžitia. Tú ponúka badmintonové ihrisko, ping-pongový stôl alebo minigolf s betónovým podkladom a osemnástimi rôznymi dráhami. Krášlia ho aj drevené sochy, ktoré boli vytvorené v rámci plenéru neziskovej organizácie KRUK v rokoch 2012 a 2013. V areáli je tiež vybudovaná krytá terasa a veľké drevené stoly ideálne na rodinný piknik. „Spomínam si, ako sme tu boli s mojou drahou vnučkou, keď mala 11 mesiacov. Tu sa naučila chodiť a dnes už má 4 rôčky,“ vyznala sa na facebookovej stránke detského areálu Anna Langhofferová Školiaková (61), rodáčka z Martina. Oddýchnuť si po športovom výkone pozýva podnik Rozprávka v parku. Návštevníkov ponúkne praženicou, volským okom, omeletami aj zapekaným chlebíkom. V menu však nájdete aj domáce koláče a bábovku zo špaldovej múky, limonády alebo plnené tortilly.

Otvorené až do maratónu

Najpopulárnejším miestom areálu je momentálne minifarma, kde smú deti nakŕmiť zajace, husi, kačky, sliepky, ale aj ovce či čínske prasiatko. O zvieratá sa stará mladý farmár, ktorý zvedavcom ochotne odpovie na všetky otázky. Detský areál Anička vychoval už celú generáciu a tohtoročnú sezónu uzavrie až v deň Medzinárodného maratónu mieru. Dovtedy ste srdečne pozvaní na návrat do detstva na preliezačkách, návštevu malého gazdovského dvora alebo prelomenie časového rekordu v minigolfe.

Veronika Samková
Foto: archív detského areálu

DSC_7911

DSC_7916

DSC_7928

DSC_7936

DSC_7952

dsc_0031-copy

Anička  (5)

Anička  (4)

Anička  (2)

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Uprostred detského areálu vyrástla biofarma aj Rozprávka

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems