TOPKA: Vendula

| Pozvánky, Reportáž | 15. 6. 2015

Tretieho júna sme boli na vernisáži siedmich autoriek. Vlastne iba jednej, ale jej práca je taká rôznorodá, že sme mali pocit, akoby každý kút výstavnej siene Východoslovenskej galérie patril rôznym osobám. Vyšívané detské knihy, pexeso, grafiky, šité neidentifikovateľné hračky, gauč z nákupných tašiek, maľovaná kuchyňa, obložený chlebík a tlačenka s cibuľou na plátne, komiks či vyšívané sms-ky. Toto všetko má na svedomí česká výtvarníčka Vendula Chalánková. Chodiaci originál, ktorý si na Slovensku svojou bezprostrednosťou, úprimnosťou a úsmevom získal množstvo fanúšikov. Medzi nimi aj redakciu Zajtrajších novín. Výstavu si môžete pozrieť do 30. augusta.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: TOPKA: Vendula
  1. […] Otvorená, vtipná, úprimná, kreatívna, zdravo drzá, hravá a talentovaná Vendula Chalánková …  […]

    Komentoval Také boli Zajtrajšie noviny v roku 2015 | Zajtrajšie noviny dňa 14.12.2015 o 09:11:45Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems