Ťahačom Leta v parku je ZAZ. Poznáte ju?

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 29. 6. 2015

Headlinerom Leta v parku 2015 je najobľúbenejšia a najvyhľadávanejšia francúzska speváčka a producentka ZAZ. Očakávať môžeme nielen kvalitné hudobné vystúpenie, ale aj zapamätateľnú šou. Spontánna divožienka behá po pódiu, kričí, usmieva sa a tancuje. No základom sú kvalitné skladby, v ktorých mieša džez, soul, šansón, kabaret, etno, rock aj pop. Pridajte ešte chrapľák a hudobný zážitok leta 2015 sa zrodí na bielom námestí Kasární/Kulturpark 9. augusta o 18:30 hod.

Meno ZAZ začalo znieť vo svete v roku 2010 vďaka singlu Je veux. Energickú, hravú a úsmevnú skladbu o láske, radosti, slobode a úprimnosti jednotlivca, čo stoja proti materiálnemu prepychu, si na YouTube doteraz pozrelo takmer 33 miliónov užívateľov. Nečudo, že od vtedy je ZAZ najobľúbenejšou francúzskou speváčkou a zároveň najvyhľadávanejšou na internete. No neopantala len vody internetu. Jej tri albumy ZAZ, Recto Verso a Paris šli na dračku v Belgicku, Francúzsku, Poľsku, Švajčiarsku, a prvotina ZAZ sa stala platinovou dokonca aj v Rusku. Celkovo sa jej predalo takmer 2 milióny. Vďaka ostatnej doske Paris získala ZAZ Cenu Echo 2015 zanajlepšiu zahraničnú popovú/rockovú speváčku.

ZAZ, vlastným menom Isabelle Geffroy, sa začala venovať hudbe už ako päťročná. Vyštudovala hudobnú teóriu – hru na husle, klavír, gitaru a zborový spev. V roku 1994 sa presťahovala do Bordeaux, kde sa okrem ďalšieho štúdia hudby venovala naplno aj kung fu. Od 2006 žije v Paríži, koncertuje po celom svete a teší sa pozitívnej kritike od fanúšikov, ale aj odbornej obce.

Predskokanom bude dvojica slovenských DJ-ov, známa ako MALATA. Na návštevníkov spustia smršť balkánskych beatov, cigánskej muziky, mexickej cumbie a karibského reggae.

Limitovanú edíciu lístkov za 20 eur dostanete v infocentre Delta v Kasárňach, lístky v predpredaji stoja 25 eur, v sieti ticketportal a na predpredaj.sk a v deň koncertu ich kúpite za 30 eur. 

Gabriela Krestián Kuchárová
Foto: Yann Orhan

ZAZ-15-COLOR©Yann_Orhan

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ťahačom Leta v parku je ZAZ. Poznáte ju?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems