T-Systems rozbehlo pre svojich zamestnancov letné bežecké tréningy

| Šport, T-Systems | 15. 6. 2015

Beh je vraj najlepší relax po ťažkom dni v práci. Navyše ide o finančne nenáročný šport, do ktorého sa môže pustiť každý, bez ohľadu na vek, športovú zdatnosť či váhu. Možno práve vďaka tomu sa v poslednej dobe zvyšuje počet tých, čo si denne obúvajú botasky a brázdia ulice a lesy Košíc rýchlosťou okolo piatich kilometrov za hodinu. Nájdete medzi nimi aj nejedného zamestnanca spoločnosti T-Systems Slovakia.

Bežcov a bežkyne s magentovým nápisom na tričku vídať na bežeckých súťažiach už niekoľko rokov. Prvé lastovičky si maratónsku trasu zabehli v roku 2009 a odvtedy je premiérová októbrová nedeľa vo firme sviatkom. A tí, čo nebežia, aspoň búrlivo povzbudzujú.

Trénovať budú spoločne

Bežecké nadšenie zamestnancov hrdo podporuje aj vedenie firmy. Toto leto preto otvára špeciálne bežecké tréningy s cieľom zlepšiť ich kondíciu, tempo a samozrejme zdravie. „Od 8. júna sme pre športovcov pripravili v spolupráci so športovo-výživovým centrom REstart bežecké tréningy. Prihlásilo sa na ne už vyše 150 zamestnancov, ktorých sme rozdelili na začiatočníkov a pokročilých. Behávať sa bude dvakrát týždenne, podvečer, od júna až do maratónu. Športovcov povedie profesionálny cyklista a nutričný špecialista Jaroslav Sokol, majiteľ centra REstart. Väčšina zamestnancov má ambíciu zabehnúť aspoň pol maratón a ja verím, že sa im to vďaka tréningom podarí v skvelom čase. Motiváciou je pre nich aj možnosť získať za najlepší čas na maratóne odmenu od našej spoločnosti. Dokonca začnem behať aj ja,“ hovorí s úsmevom Lívia Gaľová z komunikačného oddelenia T-Systems Slovakia. Zamestnanci budú trénovať na viacerých vyznačených trasách a na konci bežeckého leta sa uskutoční vyhodnotenie, na ktorom budú ocenení najlepší jednotlivci a skupiny.

Beh náš každodenný

Obľúbenosť maratónu medzi zamestnancami stále rastie. Minuloročného sa zúčastnilo až 245 zamestnancov. Väčšina z nich si zabehla trasu 21 km, no našli sa aj šikovní štafetári v tíme T-Systems Happy Feet, ktorého súčasťou bol aj generálny riaditeľ Thomas Bogdain. Tohtoročný maratón sa uskutoční 4. októbra a o štartovné naň môžu zamestnanci aj súťažiť. Viacerí z nich sú už teraz pevne odhodlaní, že sa ho zúčastnia a prekonajú vlastné rekordy. Vďaka poctivému tréningu pod dohľadom odborníkov sú k svojmu cieľu každým dňom bližšie. Či sa im podarí prebehnúť cieľovú líniu vo vytúženom čase sa uvidí až o niekoľko mesiacov. No jediný spôsob, ako objaviť svoje limity, je prekonať ich.

Veronika Samková

IT

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: T-Systems rozbehlo pre svojich zamestnancov letné bežecké tréningy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems