Svetoznámy Philip Glass prvýkrát u nás

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 15. 6. 2015

Philip Glass patrí medzi najvýraznejších amerických skladateľov a klaviristov 20. storočia. V jeho pracovnom kalendári sa popri koncertných miestach, ako New York, Rím či Londýn objavili aj Košice. Philip Glass vystúpi v Kunsthalle 5. júla o 19:00 hod. Spolu s japonskou klaviristkou Maki Namekawaovou a ruským klaviristom Antonom Batagovom predstaví kompletné dielo 20 melodických etúd pre klavír.

Verejnosť ho pozná predovšetkým ako autora mnohých ocenených filmových soundtrackov. Prvú nomináciu na Oscara a Zlatý glóbus za najlepšiu hudbu získal za životopisný film Kundun – Život Dalajlámu (1997). Sošku Zlatý glóbus si prebral za hudbu k filmu The Truman Show (1998). Film Hodiny (2002) mu priniesli nomináciu na Oscara, Zlatý Glóbus a cenu Britskej filmovej akadémie. Je predstaviteľ minimalistického hudobného štýlu. Sám sa však označuje ako skladateľa „hudby s opakujúcimi sa štruktúrami“. Námetom sú mu diela predstaviteľov klasickej hudby, ako Schubert, Bach či Mozart.

Vstupenky si môžete kúpiť v budove Delta v Kulturparku, na www.ticketportal.sk a predpredaj.sk

Martina Hadbavníková

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Svetoznámy Philip Glass prvýkrát u nás

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems