Študenti zápasili s časom o SmartWatch

| T-Systems | 1. 6. 2015

I keď je Športový areál Alejová určený prioritne deťom, 13. mája ho zaplnili vysokoškoláci. Prilákala ich tu možnosť preveriť svoje športové zručnosti, logiku a získať prehľad o pracovných príležitostiach v T-Systems. Cieľom podujatia SporTify bolo totiž predstaviť študentom jednotlivé oddelenia spoločnosti novým kreatívnym spôsobom a prilákať tak do firmy nových potencionálnych zamestnancov.

Na jednotlivé stanovištia prichádzali študenti v trojčlenných družstvách, aby spoločnými silami zvládli tematicky ladené úlohy. Napríklad pri stole s označením Be Iron Man otestoval databázový a middlewear tím myslenie študentov skladačkou, IT znalosti nutnosťou správne zaradiť počítačové súčiastky a ich telesnú kondíciu kľučkovaním s hokejkou. A prečo práve železný muž? „Naše oddelenie používa systém Oracle, ktorého symbolom je práve Iron Man. Pojem železo je u nás zaužívaný aj ako slangový názov pre hardware, a preto nám toto pomenovanie stanovištia pripadalo ako veľmi vhodné,“ vysvetľujú svoje motívy zamestnanci T-Systems Slovakia.

Temná strana ponúkla sušienky

Rovnako symbolicky pomenovali svoje stoly aj ďalšie oddelenia. „Naše stanovište má názov Dark side a sprevádza ho chytľavý slogan Come to the dark side, we have cookies. (Pridaj sa na temnú stranu, máme sušienky, pozn. red.). Hľadáme mladé programátorské talenty, ktoré by sme chceli uplatniť v našom tíme. Ide hlavne o vývojárov aplikácií na platforme .NET, SharePoint a Java. Stačí mať základné znalosti a chcieť, my si ich už ďalej vycvičíme,“ hovoria členovia oddelenia Software development a design. Na stole mali spolu s počítačmi a listinou kandidátov nachystané aj spomínané sušienky a ponúkli ich každému študentovi, ktorý sa odhodlal prísť na stanovište.

Zdravie a plánovanie

Pri stole s názvom AMO mohli tímy stretnúť „zdravotnú službu“, ľudí z oddelenia aplikačného manažmentu, ktorí sa starajú o funkčnosť a bezchybný chod aplikácií. Agile point zas preveril schopnosť tímu pracovať spoločne a vyskúšať si pritom projektový manažment prostredníctvom metódy SCRUM v praxi. „Sme jeden tím a pomáhame si navzájom. Presne to sme využili aj v našich úlohách. Individuality nehrajú rolu, dôležité je pracovať spoločne,“ prezrádzajú členovia Agile point.

Najdôležitejší je čas

Cieľom tímov bolo prejsť všetkých sedem stanovíšť v čo najkratšom čase. Ten strácali nielen pri športových štafetových disciplínach, ale aj pre nesprávne odpovede. Ako však sami povedali, najdôležitejšie bolo zúčastniť sa. „Prišiel som sa zabaviť, spoznať nových budúcich kolegov, opýtať sa na nové pracovné príležitosti. Lákajú ma databázy. V škole ma to veľmi bavilo, vidím sa v tom,“ hovorí dvadsaťtriročný Patrik. Každá súťaž však musí mať svojho víťaza. Na SporTify to boli tri najrýchlejšie tímy, ktoré získali krabicu šampanského a tašku plnú darčekov. Členovia najlepšieho tímu s názvom JOMADA (Jozef Šimoňák, Marek Řihák, Daniel Mitro) navyše dostali aj SmartWatch. Spolu s nimi boli ocenení aj futbalisti Ladislav Kiraľ, Tomáš Zamutovský, Radomír Sidor, Dušan Mihok, Daniel Mitro, Jozef Šimoňák (tím Internacional Košice) súťažiaci v doplnkovom turnaji proti zamestnancom T-Systems. Najväčšiu radosť mal však výherca Apple iPad Mini Michal Grajcar vyžrebovaný zo všetkých zúčastnených študentov. „Prvý ročník SporTify dopadol nad naše očakávania. Utvrdil nás, že aktivity vrámci projektu „tell it…“, teda Coderfest, summer a evening univerzity, dni otvorených dverí a ďalšie, sú tou správnou cestou komunikácie so študentami. Naším cieľom je informovať ich o tom, že tímy v T-Systems nerobia jednoduchú a nezaujímavú prácu bez pridanej hodnoty, ale práve naopak. SporTify bol tiež priestorom na socializáciu s mladou generáciou budúcich IT špecialistov a PR aktivitou o zmene nášho zamerania z jednoduchého dodávateľa služieb na špecifické kompetenčné centrum,“ uzatvára Miloš Židor.

Veronika Samková

Foto: Katarína Wassermannová

Na jednom zo stanovíšť si mohli vysokoškoláci vyskúšať stredoveký boj so zamestnancom T-Systems. Tých mohli medzi návštevníkmi podujatia identifikovať vďaka bielemu tričko s nápisom SporTify.

Na jednom zo stanovíšť si mohli vysokoškoláci vyskúšať stredoveký boj so zamestnancom T-Systems. Tých mohli medzi návštevníkmi podujatia identifikovať vďaka bielemu tričko s nápisom SporTify.

Prácu zamestnancov T-Systems hodnotili študenti veselými smajlíkmi.

Prácu zamestnancov T-Systems hodnotili študenti veselými smajlíkmi.

Po športových aktivitách sa mohli návštevníci podujatia posilniť klobásou, gulášom, ale aj pivom či kofolou.

Po športových aktivitách sa mohli návštevníci podujatia posilniť klobásou, gulášom, ale aj pivom či kofolou.

Stanovište Be Iron Man preverilo hokejové nadanie chlapcov aj dievčat.

Stanovište Be Iron Man preverilo hokejové nadanie chlapcov aj dievčat.

Popri súťaži prebiehal aj futbalový turnaj.

Popri súťaži prebiehal aj futbalový turnaj.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Študenti zápasili s časom o SmartWatch

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems