Stonožka pozýva deti do letnej rozprávky

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky, Rodina | 29. 6. 2015

Gaštanová herňa. Takto môžeme nazvať program, ktorý si na leto pripravilo rodinné centrum Stonožka. Košaté stromy uprostred Kasární/Kulturpark sa na niekoľko týždňov stanú dejiskom detských koncertov, tvorivých dielní aj divadelných predstavení. Kreatívnu zábavu nezastaví ani nepriaznivé počasie. V prípade dažďa sa celé podujatie presunie do budovy Bravo.

Rozprávkové leto v parku so Stonožkou zavítalo do Kulturparku minulý rok po prvýkrát. Veselý piskot detí naháňajúcich mydlové bubliny aj vážne tváričky sledujúce predstavenie Uja Ľuba presvedčili organizátorov, aby program tento rok zopakovali. Začína sa už 1. júla.

Hudba, pohyb a šikovnosť

Podujatia pre rodičov s deťmi od jedného do šiestich rokov sa budú odohrávať dvakrát týždenne od 9:00 do 12:00 hod. „V stredy sme si pre deti prichystali tvorivo-hudobné dopoludnie, na ktorom budeme hrať na rôzne tradičné aj neobyčajné nástroje a každý týždeň sa naučíme inú pesničku. Vo štvrtky zasa vytrénujeme detské svaly na rôznych športových pomôckach a v pohybových súťažiach,“ vysvetľuje Natália Nigutová z RC Stonožka. Pre väčšie deti je určený špeciálny tvorivý program vždy v stredu o 17:00 hod., kde sa naučia moderné techniky servítkovania, batiky či korálkovania. Na všetky aktivity sú vítané aj šikovné mamičky. V rovnakom čase budú prebiehať divadelné predstavenia, ktoré malých návštevníkov Rozprávkového leta zoznámia z rôznymi druhmi herectva.

Podrobný program podujatia nájdete na www.mcstonozka.sk, facebooku centra alebo na www.k13.sk. Vstup je zadarmo.

Veronika Samková
Foto: archív RC Stonožka a K13

1 stonozka

2 stonozka

img_8638

3 ztonzka

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Stonožka pozýva deti do letnej rozprávky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems