S čím prichádza multižánrový festival Hevhetia?

| Pozvánky | 15. 6. 2015

Aj toto leto sa ponesie v znamení kvalitnej hudby rozličných žánrov v podaní slovenských, ale i zahraničných interpretov. Blíži sa totiž štvrtý ročník letného hudobného festivalu Hevhetia. Jeho hlavný program bude prebiehať v priestoroch košických Kasární/Kulturparku a v Tabačke Kulturfabrik.

Predpredaj-LHF-hevhetia-SKPriaznivci dobrej a jedinečnej hudby sa môžu každý júlový štvrtok tešiť na stále nový umelecký zážitok. Hlavnou myšlienkou festivalu je podpora a presadzovanie rôznorodej a originálnej hudobnej produkcie, ktorá je bežným poslucháčom dostupná len vzácne. Ešte pred samotným programom odznejú v niekoľkých mestách na východnom Slovensku pozývacie koncerty, jeden z nich aj v Dóme sv. Alžbety. Džezová omša a žalmy ponúknu netradičné spojenie gregoriánskeho chorálu a džezu v podaní košického ženského vokálneho súboru Voces Gregorianae Cassovienses, Humenčana Adriána Harvana a prešovského AMC tria pod taktovkou dirigenta Jána Veľbackého. Aj tento rok festival odprezentuje aktuálne projekty vydavateľstva Hevhetia. Organizátori návštevníkom poskytnú možnosť naživo si vypočuť ojedinelé hudobné predstavenia a obdivuhodné výkony medzinárodných umelcov. Na koncertoch vystúpia jednotlivci i zoskupenia, ako Pawel Kaczmarczyk Audiofeeling trio, projekt KOMARA, v ktorom môžu fanúšikovia skupiny King Krimson počuť famózneho budeníka Pata Mastelotta, Iva Bittová a Nocz quartet, francúzske sexteto Loisa Le Vana, Philippe Kadoscha a BabelEyes, Bartosz Dworak Quartet, trojica Hautzinger, Sörés a Fujak, Attila Tverďák, E Converso, Krzystof Kobylinski band či Quasars Ensemble.

Cena lístka na štvrtkové dvojkoncerty počas festivalu je 10 eur, na pozývací koncert v Dóme sv. Alžbety 5 eur.

Dana Karabinošová

A4-Hevhetia-KE

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: S čím prichádza multižánrový festival Hevhetia?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems