Polievkový festival opäť v štýle rozmanitých vôní

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 29. 6. 2015

Polievkový festival – vyvrcholenie Festivalu Rozmanitosť patrí medzi top podujatie K13 – Košických kultúrnych centier, projektu SPOTs. Tento rok chce byť opäť lepší, program sa rozšíri na sídliská.

„Festival Rozmanitosť je oslavou diverzných multikultúrnych Košíc. Predstavuje našu radosť z farieb, inakosti a odlišnosti. Chceme, aby bol ľudský a zároveň priniesol novú atraktívnejšiu tvár,“ hovorí Renáta Zolnaiová z projektu SPOTs. Ostatný ročník priniesol do Košíc fantastickú izraelskú energickú kapelu Sumsum band, monodrámu o Číňanke Lu žijúcej v Prahe – Sólo pre Lu Divadla Archa, ako aj rekordný počet druhov polievok na jednom mieste. „Koncert Sumsum band, ako aj ďalšie videá z minulého ročníka, sprístupníme verejnosti zhruba mesiac pred novým festivalom, ktorý práve pripravujeme, na našom YouTube a Facebooku, kde si budete môcť pripomenúť minuloročnú atmosféru a navnadiť sa na aktuálny ročník,“ pokračuje Renáta.

Týždňový program Festivalu Rozmanitosť bude prebiehať v košických výmenníkoch. Koncept má zanechať festivalu jeho multikultúrny charakter – dušu, zároveň má ambíciu priniesť niečo nové a byť atraktívny pre všetkých Košičanov. Jeho vyvrcholením je Polievkový festival, do ktorého sa môže zapojiť akákoľvek komunita či skupina, ktorá má chuť prezentovať sa v pestrom areáli Kasární/Kulturparku. Výzva bude zverejnená na stránkach spots.sk a k13.sk v druhej polovici augusta, prihlášky sa budú zbierať najmä v septembri. „Tento rok bude Polievkový festival v sobotu 10. októbra 2015, termín si rezervujte, nič neplánujte. Chceme prekonať minuloročný rekord, potrebujeme uvariť viac ako 32 druhov polievok, veríme, že nás podporíte,“ vyjadrila sa Renáta Zolnaiová z PR oddelenia SPOTs.

Peter Oborník
Foto: archív SPOTs

1 pol

7 pol

6 pol 5 pol

4 pol sumsum

3 pol

2 pol

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Polievkový festival opäť v štýle rozmanitých vôní

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems