Na Lete v parku vystúpia ZAZ, Milan Lasica aj Dubioza kolektiv

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 15. 6. 2015

Siedmy ročník festivalu Leto v parku prinesie do Kasární veľké mená, žánrovú pestrosť, vizuálne umenie, pohyb, ale aj oddych. Hoci organizátori vyťahujú všetko postupne, už teraz je známe, že od 24. júla do 30. augusta v Košiciach privítame speváčku ZAZ, kapely Puding Pani Elvisovej, Dubioza kolektiv, Frequency a Fresh Out Of The Bus, orchester Bratislava Hot Serenaders s Milanom Lasicom, divadelníkov Tri tvorivé tvory či filmový Bažant kinematograf.

Headlinerom tohto ročníka je francúzska speváčka a skladateľka Isabelle Geffroy allias ZAZ. Jej džezové a šansónové skladby s dávkou soulu, swingu, popu a iných variácií etno hudby poznajú fanúšikovia takmer po celom svete. ZAZ je obľúbená pre svoju bezprostrednosť, energiu a šarm, a to všetko si užijeme 9. augusta o 18:30 hod.

Už štvrtý ročník Leta v parku dokázal, že Košičania milujú balkán. Po Emirovi Kusturicovi sa tentokrát vyšantíme na živelnú hudbu bosnianskej kapely Dubioza kolektiv. Hoci ich tvorbu poznačil balkánsky konflikt 90-tych rokov, nečakajte melanchóliu a smútok. Energia, živelnosť, spev, rap, a to všetko vo farbách reggae, rocku aj folku odznie 24. júla od 19:00 hod.

BratislavaHotSerenadersSlovenská elektro-indie-popová kapela Puding pani Elvisovej sa do Košíc vracia pravidelne a s nadšením. Nečudo, veď stále je tu doma. PPE pokrstili 15. mája svoj nový album Tektonická Platňa a ochutnávku z neho by sme mali počuť 4. júla od 19:00 hod. Orchester Bratislava Hot Serenaders tvoria nadšenci hudobného štýlu Hot Jazz alebo Sweet and Dance Music. Ich záľubou je zbieranie starých nahrávok tanečnej hudby a ich rekonštrukcia do nových aranžmánov. Na Lete v parku vystúpia s Milanom Lasicom 28. augusta od 19:00 hod.

Vranovská kapela Frequency upútala hudobnú verejnosť v roku 2013 hneď prvým singlom Red’O’Metry. Hravú a najmä odlišnú prvotinu dotvoril originálny klip na jeden záber a bolo jasné, že štyroch chalanov čaká svetlá budúcnosť. Dnes sa tešia albumu Moon Starer, ktorý vydalo zvučné vydavateľstvo Warner Music. Na Lete v parku vystúpia 21. augusta od 19:00 hod. Areál Kasární si užije aj trio Fresh Out Of The Bus. Nitrianska kapela sa oháňa alternatívnym indie-rockom a aj zaujímavým klipom ku skladbe Philistines, Sheep and Squires. Traja fešáci ho natočili za jednu noc v malom tanečnom štúdiu a pohrali sa najmä so svetlom. S hudbou sa budú hrať na Lete v parku 21. augusta od 19:00 hod.

Na festivale vystúpi aj trio divadelníkov Tri tvorivé tvory a v areáli aj tento rok zaparkuje autobus Bažant kinematograf. Pre novinky v programe Leta v parku klikajte na www.k13.sk.

Gabriela Krestián Kuchárová

Bosnianska kapela Dubioza kolektiv vystúpi 24. júla od 19:00 hod. Foto: archív kapely

Bosnianska kapela Dubioza kolektiv vystúpi 24. júla od 19:00 hod. Foto: archív kapely

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na Lete v parku vystúpia ZAZ, Milan Lasica aj Dubioza kolektiv

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems