Malá škola záhradkára s veľkým úspechom

| K13 a VÝMENNÍKY, Reportáž | 1. 6. 2015

Malá škola záhradkára ukázala deťom ako správne pestovať. Pätnásti žiaci 4. B zo Základnej školy Janigova 2 sa stretávali v Komunitnej záhrade Výmenníka Wuppertálska každý piatok. Svoje vzdelávanie začali už v marci. „Tento rok sme sa rozhodli okrem pestovania rozšíriť spektrum aktivít. Natierali sme ploty, palety, sadili zemiaky do sena, lepili mozaiku na stenu s maltou,“ prezradil Martin Pizňak, koordinátor aktivít. „Bol som prekvapený, že deti bavili aj náročnejšie práce, ako výroba mozaiky. Je vidieť, že by pracovali rady, len možností je stále menej,“ pokračoval Martin.

Na záverečnom stretnutí žiaci dokončovali mozaikový plot a sadili do komunitnej záhradky vlastnoručne vypestované priesady. „Sú to sídliskové deti, ktoré takúto možnosť nemajú. Naučili sa vypestovať kvietky a rastlinky úplne od začiatku, pozorovali ako rastú. Má to pre nich veľký efekt. Deti sú doslova nadšené, čakajú na piatok, keď môžu konečne prísť. Okrem práce na záhradke im kultúrna mediátorka, pani Zdenka Košová, pripravila iné aktivity. Naučili sa napríklad vyrábať náramky,“ ozrejmila Anna Demeterová, triedna učiteľka 4. B. Malá škola záhradkára bude pokračovať aj o rok.

Peter Oborník
Foto: archív SPOTs

DSC_0731

DSC_0726

DSC_0719

DSC_0707

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Malá škola záhradkára s veľkým úspechom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems