Leto nás baví

| Editoriál | 29. 6. 2015

Počas rozhovoru s lektorkami z Detského výtvarného ateliéru DVA som mala neuveriteľnú chuť zúčastniť sa ich tvorivých dielní. Konkrétne vyškrabávanej architektúry. Zobrazovať sa bude ktorási zaujímavá budova v exteriéri, a žiadne opravy vo forme gumovania nebudú možné. Už len zohnať dieťa, ktoré si do ateliéru vezmem ako zásterku. (Bratranček, máš to zrátané!)

LusiDvojstranu o Lete v parku pre vás pripravila Gabika. Detektívne sa zamerala na zaujímavosti o kapelách a divadlách, nech sa na košický mestský festival poriadne nabudíte. Osobne odporúčam koncert Dubiozy kolektiv. Ich divoká radosť z hudby a života je nákazlivá. Určite zaujme aj pútavý prehľad filmov Bažant kinematografu. Súťaže o vstupenky potešia tiež.

Naša už aj oficiálne čerstvá slečna novinárka Veronika sa v článkoch venuje deťom. Píše o Summer KidLaboch a aktivitách Stonožky. Pretože, ak si my, dospelí, myslíme, že ideálna dovolenka je ONO ničnerobenie na bielom piesku či v azúrovej vode, deti to vidia inak. Objavovať, tvoriť, hrať sa. Ponuka je hojná.

Košice v lete navštívia veľké hudobné osobnosti. Populárna francúzska speváčka Zaz a svojou filmovou hudbou preslávený Philip Glass. Z domácej scény stoja za zmienku nadané speváčky Jordana Palovičová a Lucia Lužinská.

Na stránkach Zajtrajších novín sa dozviete aj o podujatiach, čo pre vás nachystalo mesto počas Košického kultúrneho leta. Odohrajú sa pri Dolnej bráne a pri potulkách rozpálenými uličkami sa nezabudnite schladiť v oddychovej zóne Anička. Obľúbený je najmä vynovený detský areál s minifarmou a domáckym občerstvením. Výnimočný bunker vyrástol vo Výmenníku Jegorovovo. Hľadajte ho pod značkou Sídlisková vec. Rubriku Program ako vždy napĺňa mnoho kultúrnych operátorov, a tak sa dá predpokladať, že uhorková sezóna nám hroziť nebude. Vyberajte, užívajte!

Lucia Radzová
sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk

Kapela Dubioza kolektív vystúpi na Lete v parku. Foto: Goran Lizdek

Kapela Dubioza kolektív vystúpi na Lete v parku. Foto: Goran Lizdek

Fotografia z titulnej strany Zajtrajších novín 12/2015: V súčasnosti najobľúbenejšia francúzska speváčka ZAZ. Foto: Yann Orhan

Fotografia z titulnej strany Zajtrajších novín 12/2015: V súčasnosti najobľúbenejšia francúzska speváčka ZAZ. Foto: Yann Orhan

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Leto nás baví
  1. […] Špeciálne vydanie – Leto v Košických kultúrnych centrách. […]

    Komentoval Také boli Zajtrajšie noviny v roku 2015 | Zajtrajšie noviny dňa 14.12.2015 o 08:01:16Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems