Jan Freiberg – Galérie Na shledanou

| Pozvánky, Tlačové centrum | 22. 6. 2015

Šopa Gallery vás 24. júna o 19:00 hod. pozýva na prezentáciu hosťa z Čiech Jana Freiberga (1976), ktorý na cintoríne v malom mestečku Volyně založil Galériu Na shledanou.

Jan Freiberg vyštudoval fotografiu na UJEP v Ústí nad Labem a študoval taktiež odbor teórie a dejín dizajnu a nových médií na pražskej VŠUP. Je iniciátorom združenia Oživme si Strakonice a amatérskym sadárom. Opustil kuratelu fotografie a vydal sa na cintorín, kde založil Galériu Na shledanou. Tá sa nachádza v smútočnej sieni, na kopci Malsička v malom mestečku Volyňe. Malomesto, cintorín a smrť podmieňujú jej existenciu. Prvé tri roky do nej umelci prichádzali na rezidencie, kedy väčšinou vymaľovali vnútorné steny galérie. Posledné dva roky sa zameriava na komplexnejšie projekty. Zmyslom je prostredníctvom umenia upozorniť na smrť ako živú súčasť života.

Galéria Na shledanou nepravidelne vydáva rovnomenné noviny, ktoré si budete môcť počas večera zakúpiť. Viac informácií o nich nájdete na galerienashledanou.blogspot.sk alebo facebooku Galerie Na shledanou.

Prezentácia v galérii Šopa sa uskutoční v spolupráci s K.A.I.R., ktorý je projektom organizácie Košice 2013 a za podpory MK SR a Nadácie Tatra banky.

nashledanou


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Jan Freiberg – Galérie Na shledanou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems