Imaginácie ohrozí apokalypsa

| Pozvánky | 15. 6. 2015

Čo by bolo, keby Košice, či celú planétu, postihlo veľké zemetrasenie? Možno by sme utekali do lesa, možno na chalupu, alebo ku známym v iných kútoch Slovenska. A čo by sa vlastne dialo po takej globálnej prírodnej katastrofe? Hrabali by sme každý pre seba, alebo mysleli aj na ľudí okolo? Tieto otázky nielen stvárnia, ale aj zodpovedia Imaginácie 2015.

plagát 2015 upr.Divadelná šou Imaginácie 2015 sa začne každý večer od 18. do 20. júna o 21:15 hod. pred Urbanovou vežou. Tohtoročnou témou je Apokalypsa. Hoci slovo je samo o sebe negatívne, autorka projektu Ľuba Blaškovičová hovorí o nádeji a šťastnom konci: „Príbeh bude o tom, čo by bolo, keby sa naša planéta rozhodla, že to s nami už nevydrží. Ako by sme zachraňovali seba, svoje spomienky a čo by sme vlastne zachraňovali. Nezameriame sa na konkrétnu katastrofu, ale na to, čo bude po nej. Či si zachováme naše ľudské vlastnosti, ako láska, viera, spolupatričnosť, alebo budeme ako zvieratá bojovať len o vlastné prežitie. Aj preto má príbeh dve polohy – bieleho a čierneho anjela. Je na ľuďoch, za ktorým sa vyberú.“

Celý dej sa začne pred Urbanovou vežou veľkým happeningom. Hudba, spev, radosť, balóny, cukrová vata, akrobati vo výške, vysvietený Dóm sv. Alžbety. A v tom sa niečo stane… Režisérka nechce prezrádzať podrobnosti, ale tento rok sa predstavenie potiahne Mlynskou ulicou až do Mestského parku. Trasa bude popretkávaná pouličným umením. Choduliari, cirkusanti, akrobati, povrazochodec, parkuristi, tanečníci a dokonca živá kapela na pojazdnom aute. Viac Ľuba Blaškovičová: „K našim stálym protagonistom z ART Prometheus, dua Aratron Aspis, Bobaletu či Outbreaku pribudli parkuristi z Trenčína Freerun Slovakia, kapela Bobova diéta či speváčka Sandra Urbančíková. Živá hudba a spev budú doprevádzať časť predstavenia, tak sme zvedaví, ako to dopadne. Vo variáciách odznie aj Čekyho soundtrack ku hre Sanatórium.“ Rozprávkový záver si diváci pozrú už v Mestskom parku. Okrem projekcie na fontánu, môžeme ešte prezradiť, že sa všetko skončí šťastne a v oblakoch.

Imaginácie tento rok bojovali o prežitie a časť nákladov pokryje úspešne ukončená crowdfundingová kampaň na portáli hithit.com, do ktorej sa zapojili diváci i sponzori. Aby ste podporili budúci ročník, môžete prispieť aj priamo namieste. „Po prvýkrát organizujeme aj dobrovoľnú zbierku na dofinancovanie tohto a štart budúceho ročníka. Dievčatá s pokladničkami odmenia každého darcu nálepkou Podporujem Imaginácie,“ dodáva na záver Ľuba Blaškovičová.

Imaginácie sa začínajú každý deň o 21:15 hod., ale organizátori odporúčajú prísť pred Urbanovu vežu o 20:45 hod.

Gabriela Krestián Kuchárová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Imaginácie ohrozí apokalypsa
  1. […] http://zajtrajsienoviny.sk/2015/06/imaginacie-ohrozi-apokalypsa/ […]

    Komentoval Imaginácie 2015 v médiách | Staromestské divadlo Petra Raševa dňa 23.06.2015 o 18:41:30Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems