Dokoupil a Frešo

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 1. 6. 2015

Český maliar, slovenský sochár, experiment. V tvorbe využívajú rozmanité už jestvujúce autorské prístupy a techniky, na ktoré voľne reagujú v tematických sériách. Aj napriek takmer neexistujúcemu štýlu sú ich rukopisy rozpoznateľné. Jiří Georg Dokoupil a Viktor Frešo v košickej Kunsthalle na vernisáži 11. júna o 18:00 hod.

Jiří Georg Dokoupil (Krnov, 1954) založil skupinu Mülheimer Freiheit, ktorá hľadala súčasné vyjadrenia, používajúc neoexpresívny figurálny štýl intenzívnych farieb, redukujúc jazyk minimalistického a konceptuálneho umenia.

Viktor Frešo (Bratislava, 1974) so skupinou umelcov Rafani reagoval na veci verejné. Od roku 2004 tvoril Frešo umeleckú skupinu spolu s Erikom Binderom, kde za pomoci ľahkosti, vtipu a irónie vytvárajú intenzívny vizuálny zážitok.

Výstava dvojice etablovaných autorov potrvá do 16. augusta 2015.

Redakcia, K13

Jiří Georg Dokoupil, Blue Bubbles on Turquoise 2007 (Societe Generale Collection, France)

Jiří Georg Dokoupil, Blue Bubbles on Turquoise 2007 (Societe Generale Collection, France)

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dokoupil a Frešo

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems