Divadelné predstavenia pre dospelých

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 29. 6. 2015

16. augusta o 19:30 hod.

Kam chodí Oscar Wilde na večeru

Nová autorská komédia Karola Vosátka zobrazuje príbeh o rodine – matke Eve (Michaela Čobejová) a jej dvoch zvláštnych deťoch, Marcelovi (Štefan Martinovič) a Barbore (Daniela Mackovičová). Rodina sa vyberie na chatu, aby tam prečkala koniec sveta a stretnú sa s chatárom prezývaným „Steve“ (Lukáš Dóza). Ten svoju prácu neznáša a z letargie ho vytrhne až bizarná rodinka. Magický dátum konca sveta, ako aj izolovanosť chaty vyústi do zvláštnych vzťahov. Vrcholom je, keď všetci traja začnú chatára zvádzať.

Vstup: na mieste 6 €, v predpredaji v infocentre Delta v Kasárňach 4 €

23. augusta o 19:30 hod.

Divadlo Actores: 39 stupňov

Richard Hanney si žije svoj nudný život v Londýne, až kým jedného dňa nestretne záhadnú ženu a ocitne sa priamo uprostred veľkého zločineckého prípadu. Zaujímavosťou hry je, že pôvodný príbeh je upravený pre štyroch hercov. Predstaviteľ Hanneya hrá len jednu postavu, no herečka predstavuje tri ženy, ktoré sú charakterovo od seba úplne odlišné. Ostatných dvadsaťšesť postáv hrajú ďalší dvaja herci, ktorí sa behom sekundy dokážu zmeniť z policajtov na gangstrov, z aristokratov na sedliakov. Pôvodné detektívne napätie sa tak zmení na kriminálnu komédiu.

Gabriela Krestián Kuchárová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Divadelné predstavenia pre dospelých

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems