Wakeporning a Skateporning

| Film, Šport | 18. 5. 2015

Tieto výrazy sa spájajú s dvoma projektmi z dielne LIP Production o nových a stále populárnejších extrémnych športoch. Diváci si ich budú môcť pozrieť v dokumentárnej podobe v rámci premiérového turné v Česku, Poľsku i na Slovensku.

Vo Wakeporningu sa predstavia tí najlepší českí jazdci, ktorí na európskych jazerách predvádzali to, čo im ide najviac. Možno to prirovnať k snoubordovaniu na vode. Jazdec ťahaný motorovým člnom alebo vlekom prekonáva za pomoci trikov a skokov rôzne prekážky. O kvalitné spracovanie sa postaral český režisér Radek Karkys. Skateporning je snímka o skejtbordovaní pod vedením Martina “Boba” Hausnera, ktorý dva roky zaznamenával podoby tohto športu a životného štýlu. Adrenalínové kúsky partie talentov boli natáčané vo viacerých európskych krajinách.

Turné s názvom Life Is Porno Premiere Tour má na Slovensku zastávku aj v Košiciach. Premietanie oboch filmov sa uskutoční 22. mája o 20:00 hod. v T-klube.

Dana Karabinošová

1 WAKE_Jezdilo-se-na-ruznych-lokalitach-nejen-v-CR_-FotoJAN-KASL_RiderCestmir-Prochazka

Wakeboardisti sa predviedli na rôznych jazerách v celej Európe. Foto: Jan Kasl

2 SKATE_Tomas-Javurek-rocknroll_photo-Karkys

Skateboardiska Tomáš Javůrek. Foto: Radek Karkys

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Wakeporning a Skateporning

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems