Vynovená Tabačka pozýva

| Nezávislé centrá, Pozvánky | 4. 5. 2015

Avizované sa stáva skutočnosťou, Tabačka Kulturfabrik rozšírila svoje priestory. Nafúkla sa o veľkú koncertnú sálu, bar, bistro s celodennou prevádzkou, divadelný blackbox, kinosálu, tlačiareň, co-workingové centrum, nahrávacie štúdio a čo-to ďalšie. Rozšírené brány Tabačky budú otvorené 16. mája od 15:00 hod. do rána.

fotka„Priestor sa mení na multižánrový, chceme zomknúť tvorivých ľudí z Košíc a okolia. Vytvoriť miesto kreatívneho priemyslu, kde sa spájajú všetky formy umenia, ale i workshopy a prednášky. Do budúcnosti plánujeme otvoriť aj hostel. Tak vznikne komplexný model nezávislého kultúrneho centra, ojedinelý v strednej Európe,“ približuje Nina Šilanová z PR. Rozšírenú Tabačku Kulturfabrik si môžete okuknúť na vlastné oči vo všetkých jej útrobách. Májová sobota šestnásteho patrí celoslovenskému podujatiu Noc múzeí a galérií, a tak sa aj vynovená Tabačka pripojila nielen svojím hudobným programom, ale aj otvorenou prehliadkou všetkých priestorov. Od 15:00 do 19:00 hod. vystúpia na nádvorí Kolowrat, The Ills, Cha Bud a Barcode DJs. Predstavia sa i organizácie, ktoré sa presťahovali do novej Tabačky a zmysly zasiahnu umelecké inštalácie Džadoňa, Sikoru, Čarnokého či Pišeka. Istotne poteší overený guľáš od Artfora. Pred veľkým večerom prebehnú otváracie oficiality, ďakovačky a možno aj strihanie pásky. Hlavné koncertné defilé sa začne o 20:00 hod. Kaščákovou a capellou Free Varlata Angel Voices. Šesť chlapov svojimi hlasmi „pokrstí“ veľkú koncertnú sálu. Po nich nastúpia obľúbenci Chiki Liki Tu-a nielen s novým albumom. V pôvodnej Fabricafe program odštartujú dídžeji od 21:00 hod. Afterpárty do rána potiahnu DJ-i Pjoni a Ink Midget, Stroon, Betakaroten, Tomino & Myslivec (DJ-i Midi Lidi) a rôzni VJ-i.

Lístky na večerný koncert stoja 5€ a kúpite ich v predpredaji na www.ticketportal.sk. Vstup na ostatné celodenné aktivity, ako aj afterpárty je voľný. Viac info na www.tabacka.sk.

Lucia Radzová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vynovená Tabačka pozýva

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems