Vína z nášho regiónu…

| Pozvánky | 14. 5. 2015

Krajská organizácia cestovného ruchu Košický kraj v spolupráci s vinotékou Villa Cassa organizuje počas Košickej noci múzeí a galérií, v sobotu 16. mája od 17:00 do 00:00 hod. v podzemí Barkóczyho paláca, Hlavná 48, KošiceVínnu galériu. Predstavia sa vám malé rodinné vinárstva, ktorým učarovali tradície predkov a majú vášeň pre vinárstvo. Prinášame vám možnosť degustovať tradičné vína z tokajských odrôd Furmint, Lipovina a Muškát žltý.Vinári z tých najlepších gazdovských pivníc slovenskej časti vinohradníckej oblasti TOKAJ „Ondo a syn“, Štefan Horník, rodina Kapraľova, či vinárstvo bratov Varanaiovcov – Varanai vinum zachovávajú pri pestovaní viniča rodinné tradície, preto je každé tokajské víno prekvapením,ktoré pohladí chuťové poháriky. Návštevníkom, ktorí sa rozhodnú zavítať do podzemia Barkóczyho paláca, degustáciu spríjemní skvelá jazzová hudba v podaní kapely Wine Boyz.

Samotná Vínna galéria je istým spestrením Košickej noci múzeí a galérií. Zároveň bude počas Noci múzeí a galérií pre verejnosť otvorené aj Regionálne informačné centrum, Hlavná 48, kde si ešte stále môžete pozrieť výstavu s názvom „Kúsok raja v srdci mesta“ venovanú Národnému parku Slovenský raj.

Príďte sa inšpirovať k návšteve dvoch jedinečných destinácií, vinohradnícka oblasť TOKAJ a Národný park Slovenský raj, ktoré majú jednoznačne čo ponúknuť.

c07e8474-6d6f-46db-9660-7a6d9d22b5a8

 


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vína z nášho regiónu…

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems