Tabačka rozpráva svoj príbeh interaktívne

| Pozvánky | 7. 5. 2015

Kultúrne centrum Tabačka Kulturfabrik v Košiciach práve zažíva vzrušujúce obdobie, v ktorom štartuje novú etapu fungovania. Tá prináša programové i priestorové zmeny. Svoj viac než dvadsaťročný príbeh Tabačka „rozpráva“ nielen vďaka programu na dni otvorených dverí 16. mája 2015, ale tiež cez interaktívnu webovú prezentáciu nových priestorov. Prejdite si novou Tabačkou aj Vy!

Košické združenie Bona Fide pôsobí v oblasti nezávislej kultúry v Košiciach už viac než 20 rokov. Za toto obdobie sa mu podarilo realizovať množstvo umeleckých projektov a niekoľko kultúrnych centier. Prvým väčším projektom bol IC Culture Train, nasledovali Kasárne Kulturpark a potom Tabačka Kulturfabrik, ktorý Bona Fide realizuje v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom.

Tabačka dnes stojí na začiatku novej etapy, ktorej súčasťou je rekonštrukcia ďalších priestorov a nový model fungovania kultúrneho centra. Ten so sebou prináša rozšírenie programovej ponuky, služieb a nové priestory, ktoré budú zaberať 2500m2. Ich obsahovú náplň bude vytvárať viacero partnerov z oblasti umenia, kultúry a kreatívneho priemyslu. „Práve podpora začínajúcich autorov, zdieľané pracovné miesta a prepojenie na úspešné lokálne firmy, odlišujú Tabačku Kulturfabrik od bežného kultúrneho centra. Našou prioritou je posilnenie oblasti kreativity formou vytvárania podmienok pre vznik nových spoluprác. Tabačka naplní vízie kreatívneho inkubátora a start-upovej podpory pre nové kultúrne iniciatívy, jednotlivcov i komunity. “ (Peter Radkoff, riaditeľ Tabačky Kulturfabrik)

V Tabačke tak od mája pribudne multifunkčná sála pre divadlo, hudbu a tanec (600 miest na státie, 200 na sedenie), galéria súčasného umenia, klubové kino (67 miest), divadelný Black Box, zdieľané priestory pre spoluprácu a media laby, nahrávacie štúdiá, printové štúdio, priestory pre svetelný dizajn, ale i rezidenčný hostel a moderné bistro s kapacitou 250 hostí.

Svoje nové priestory sa tím Tabačky Kulturfabrik rozhodol predstaviť nielen na dni otvorených dverí 16. mája 2015, ale tiež vďaka interaktívnej webovej prezentácii. Tá funguje na princípe tzv. parallaxu – užívateľ sa tak môže pomocou jednoduchého scrollovania virtuálne prejsť novými priestormi.

http://www.tabacka.sk/cover-story

Medzi partnerov, ktorí budú v Tabačke Kulturfabrik sídliť, dnes patria: HUBa co-working – zdieľaný pracovný priestor pre začínajúcich kreatívcov, Divadlo Na Peróne – stála divadelná scéna v Košiciach dlhodobo pôsobiaceho divadelného súboru, Orgon Studio / Tabačka Records / MusicLab – nahrávacie štúdiá a hudobné experimenty, Street Art Communication o.z. – Contemporary Urban Culture, SHOWMEDIA s.r.o – svetelný a zvukový dizajn, t-n-g space – priestor pre multimédiá, Visit Košice – infocentrum , Copyvait s.r.o. – printové štúdio, EMER Servis – Bistro Tabačka.

Počet parnerov však nie je definitívny a Tabačka je otvorená novým spoluprácam a podporovateľom. Pre dlhodobé udržanie tohto náročného projektu, bude Tabačka potrebovať viac-zdrojové financovanie a okrem vlastných zdrojov aj ďalšiu finančnú podporu, za ktorú však dokáže ponúknuť adekvátne benefity.

FB_coverstory02


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tabačka rozpráva svoj príbeh interaktívne

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems