Poľský džez sa prepojí so slovenským

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 4. 5. 2015

Máj sa v Košiciach ponesie v duchu saxofónov, piana a bicích. Zavítajú k nám úspešní poľskí improvizátori a ich predskokanmi bude domáca kapela. Vstúpte do sveta džezu.

Umenie zotiera hranice aj rozdiely. Spojeniu vášne a skúseností džezového kvarteta Soundcheck z Poľska bude predchádzať iskra slovenského zoskupenia Cha bud. Poľské teleso vzniklo v roku 2002 a v súčasnej zostave spolu začali hrať o rok neskôr. Stovky hodín strávených na pódiu im priniesli rady ocenení z medzinárodných a poľských súťaží, vrátane prestížnej Grand Prix Jazz na festivale v českom Odry. Hrávajú v kluboch a na festivaloch nielen v Poľsku, ale aj v zahraničí. Líder skupiny Maciej “Kocin“ Kocinski je mnohými oceňovaný inštrumentalista. Štyri albumy z dielne hudobníkov obsahujú nápady z pier každého člena. Skladby sú premyslené a doladené do detailov. Počas vystúpenia ale popúšťajú uzdu a spontánne ich pretvárajú, vďaka čomu sa každý ich koncert mení na jedinečný zážitok.

Košická kapela Cha Bud pôsobí na hudobnej scéne 3 roky. Netradičný názov sexteta znamená v rómskom jazyku „zjedz veľa“. Hudobné portfólio tvoria výlučne skladby členov Mateja Lazára a Petra Šafráneka. Sú zmesou džezu, funku, reggae, ale aj modernejších žánrov. Spríjemnite si nedeľu zaujímavou hudobnou kombináciou 17. mája o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku.

Ivana Schnürerová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Poľský džez sa prepojí so slovenským

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems