Petr Kvíčala a Erik Šille o nestálosti molekúl

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 18. 5. 2015

Výstavu dvoch osobností zo súčasného slovenského a českého výtvarného prostredia predstavia košické Kasárne/Kulturpark v budove Bravo od 15. mája do 21. júna. Petr Kvíčala a Erik Šille prezentujú diela, ktoré sú na prvý pohľad zdanlivo v konfrontácii než v spoločnom dialógu. Vzájomný prienik našli v plošnej akrylovej maľbe a jej farebnosti, a tiež v zobrazovaní malieb pomocou geometrických štruktúr.

Petr Kvíčala (1960)

Na výstave znázorňuje kryštalické štruktúry vo variantných farebných kompozíciách. Doménou jeho výtvarnej tvorby sú ornamenty a opakujúce sa geometrické obrazce vytvorené pomocou vlnoviek, čiar a štvorcov. Vychádzajú z historických a kultúrnych vzorov alebo prírodných motívov.

Erik Šille (1978)

Charakteristickou črtou doterajšej umeleckej prezentácie Erika Šilleho je pestrá farebnosť fantastických postáv a zvierat zabiehajúcich miestami do komixového žánru. Celková kompozícia jeho malieb poskytuje divákovi priestor na vytvorenie si vlastného fantazijného príbehu. No na výstave autor predstaví najnovšie maľby, v ktorých rezonuje téma vody. Do popredia sa dostáva kompozičný prvok ornament ako jeden zo spoločných znakov tvorby oboch výtvarníkov.

Výstavu môžete vidieť denne okrem pondelka v čase od 11:00 do 18:00 hod.

Martina Hadbavníková, K13

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Petr Kvíčala a Erik Šille o nestálosti molekúl

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems